• შინაგან საქმეთა მინისტრმა მეწყერსაშიშ ზონაში მიმდინარე სამუშაოები დაათვალიერა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე პრემიერ-მინისტრის ბრძანებით საგანგებოდ შექმნილ შტაბს ხელმძღვანელობს. მინისტრი აგრძელებს მუშაობას დარიალის ხეობაში, ადგილზე დაათვალიერა მეწყერის ზონაში მიმდინარე სამუშაოები და პრევენციული ღონისძიებები დაგეგმა.
შინაგან საქმეთა მინისტრის დავალებით მდინარე დევდორაკის ხეობაში შეიქმნა რამდენიმე საგუშაგო. ხეობის ყველაზე მაღალი წერტილიდან მესაზღვრეები აკვირდებიან მეწყერსაშიშ ზონებს. საფრთხის არსებობის შემთხვევაში, ისინი რადიოკავშირით დაუყოვნებლივ აცნობებენ ქვემოთ მდებარე საგუშაგოზე მყოფ შსს-ს საპატრულო პოლიციის და საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს, რათა დროულად მოხდეს მეწყერსაშიში ზონიდან მძიმე ტექნიკისა და იქ მომუშავე პერსონალის ევაკუირება, რომლებიც ადგილზე საძიებო-სამაშველო და გაწმენდით სამუშაოებს აწარმოებენ.
შსს-ს სხვადასხვა დეპარტამენტის წარმომადგენლები 24 საათიან რეჟიმში, კოორდინირებულად აწარმოებენ საძიებო-სამაშველო და გაწმენდით სამუშაოებს დამეწყრილ ტერიტორიებზე სპეციალური ტექნიკითა და აღჭურვილობით.

• Minister of Internal Affairs got familiarized with special operations held in th...
Minister of Internal Affairs in accordance with the order of the Prime Minister is heading the crises management staff in Dariali Gorge. He got familiarized with operations held in the landslide zone and planned preventive measures.
Under the order of the Minister of Internal Affairs several watch towers were established in the Dariali Gorge. From the highest point of the gorge border guards are monitoring the zone of disaster and will inform on any danger to the police officers, stationed in the watch towers by means of radio connection.
Various units of the Ministry of Internal Affairs coordinated search and rescue operations as well as cleanup operations with heavy machinery are being held in round-the-clock regime