• შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი გახარიამ კიდევ ერთი მოადგილე და საპარლამენტო მდ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვიცე-პრემიერმა გიორგი გახარიამ თავის მოადგილედ და შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპარლამენტო მდივნად ნათია მეზვრიშვილი დანიშნა.
იგი სამართლის მაგისტრია. 2007-2009 წლებში ნათია მეზვრიშვილი ძველი თბილისის რაიონული პროკურატურის პროკურორი იყო. 2009-2013 წლებში კი საქართველოს მთავარ პროკურატურაში სხვადასხვა თანამდებობაზე მუშაობდა, კერძოდ: საპროკურორო საქმიანობაზე ზედამხედველობის დეპარტამენტის პროკურორი, ფინანსთა სამინისტროში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის დეპარტამენტის პროკურორი, შს სამინისტროს რეგიონულ ტერიტორიულ ორგანოებში საპროკურორო საქმიანობაზე ზედამხედველობის სამმართველოს უფროსი, სტრატეგიული განვითარების სამმართველოს უფროსი, იურიდიული სამმართველოს უფროსი. 2013 წლის დეკემბრიდან იგი საპროკურორო საქმიანობაზე ზედამხედველობისა და სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტის უფროსის თანამდებობას იკავებდა.
ნათია მეზვრიშვილი არის მიწვეული ლექტორი ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში და ასისტენტ-პროფესორი აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტში.

• Minister of Internal Affairs appointed Natia Mezvrishvili as his deputy
Vice Prime Minister and Minister of Internal Affairs, Giorgi Gakharia appointed Natia Mezvrishvili as the Deputy Minister of Internal Affairs and Parliamentary Secretary.
She holds the Master’s diploma of law. In 2007-2009 Natia Mezvrishvili was the prosecutor of Old Tbilisi District Prosecutor’s Office. In 2009-2013 she occupied various positions at General Prosecutor’s Office, in particular: prosecutor at the Department of Prosecutorial Activities Supervision, Department of Procedural Guidance of Investigation in the Ministry of Finances, head of the division under the Department of Prosecutorial Activities Supervision in Territorial Authorities of the Ministry of Internal Affairs, head of the Division for the Strategic development, Head of the Legal Support Division. From 2013 she was the Deputy Director of the Department of Prosecutorial Activities Supervision.
Natia Mezvrishvili is the invited lecturer at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and assistant-professor at East European University.