• შინაგან საქმეთა მინისტრმა ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტთან შე...
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ვიზიტით მყოფ ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტთან, რიკ დემსთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე აქტუალური საკითხები, მათ შორის მოახლოებული ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები და საარჩევნო პროცესის უსაფრთხო და თავისუფალ გარემოში ჩატარების მნიშვნელობა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის პრეზიდენტს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა მიმდინარე წლის 5 ივლისს თბილისში განვითარებული მოვლენებისა და მედიის წარმომადგენლების მიმართ გამოვლენილი ძალადობის ფაქტებთან დაკავშირებით მიმდინარე გამოძიებების შესახებ.
ვახტანგ გომელაურმა რიკ დემსს მადლობა გადაუხადა საქართველოში დემოკრატიული პროცესების მხარდაჭერისთვის.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა ევროპის საბჭოსთან სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები განიხილეს.

• The Minister of Internal Affairs met with the President of the Parliamentary Ass...
The Minister of Internal Affairs met with the President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, Rik Daems, who pays visit to Georgia.
Within the frames of the meeting, the parties discussed the current issues, including the upcoming local self-government elections and the importance of conduction of election process in safe and free environment.
Minister of Internal Affairs provided detailed information to the President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe regardin the developments on July 5th and ongoing investigations on facts of violence committed against the media representatives.
Vakhtang Gomelauri expressed his gratitude towards Rik Daems for supporting democratic processes in Georgia.
At the end of the meeting parties discussed perspectives of future cooperation with the Council of Europe.