• შინაგან საქმეთა მინისტრმა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელთან გამო...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელთან, ერიკ ჰოგთან, რომელმაც საქართველოში მოღვაწეობა დაასრულა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ხაზგასმით აღნიშნეს ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის განსაკუთრებული როლი საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე მშვიდობის შენარჩუნებაში.
ვახტანგ გომელაურმა დადებითად შეაფასა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიას შორის არსებული თანამშრომლობა და ერიკ ჰოგს გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.

• The Minister of Internal Affairs held a farewell meeting with the Head of the EU...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held a farewell meeting with the Head of the EU Monitoring Mission, Erik Hoeg, who completed his mission to Georgia.
During the meeting the parties highlighted the significant role of the EUMM in maintaining peace in the vicinity of the occupation line.
Vakhtang Gomelauri positively assessed the existing cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the EUMM and expressed his gratitude to Erik Hoeg for the accomplished activities.
The Minister of Internal Affairs wished success to the Head of the EU Monitoring Mission in his future activities.