• შინაგან საქმეთა მინისტრმა დაღუპული პოლიციელის შვილი ახალ სასწავლო წელს სკოლაში ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა, მისმა მოადგილეებმა, სხვადასხვა დეპარტამენტის, სამხარეო სამმართველოების და განყოფილებების უფროსებმა, რიგითმა პოლიციელებმა შს სამინისტროს დაღუპული თანამშრომლების შვილებს სასწავლო წლის დაწყება პირადად მიულოცეს, საჩუქრები გადასცეს და სკოლაში წაიყვანეს.
2015 წელს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციელების - გიორგი ბერუაშვილის და ბექა მარგიშვილის შვილებისთვის მამის გარეშე პირველი სასწავლო წელია. შს მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა ბექა მარგიშვილის შვილი – ოთარ მარგიშვილი სკოლაში პირადად წაიყვანა, ხოლო გიორგი ბერუაშვილის შვილი, მარიამ ბერუაშვილი - მამამისის მეწყვილე გიორგი მახარაშვილმა.
შს მინისტრის გადაწყვეტილებით, სამინისტროს თანამშრომლებმა დაღუპული პოლიციელების შვილებს, უფროსკლასელებს გურამ დოჩანაშვილის წიგნი „სამოსელი პირველი“ გადასცეს, თავად ავტორის და შს მინისტრ გიორგი მღებრიშვილის სამახსოვრო წარწერებით, დაწყებითი კლასის მოსწავლეებს კი სასკოლო ჩანთა, მაჯის საათი სიმბოლური წარწერით და სასკოლო ნივთები.
"არის მომენტები, როდესაც მამის გვერდით დგომა განსაკუთრებით გჭირდება...სწორედ ამან გადამწყვეტინა, რომ დღეს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს გარდაცვლილი ჩვენი პოლიციელების შვილების გვერდით მათი მამების კოლეგები დავმდგარიყავით.
ოთოს მამამ სიცოცხლე თითოეული ჩვენგანის უსაფრთხოებას შესწირა და დღეს მისი შვილის გვერდით სახელმწიფო დგას, ეს ყოველთვის ასე იქნება", - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა სკოლაში სტუმრობისას.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აღნიშნული აქციით კიდევ ერთხელ მიაგებს პატივს იმ რიგითთა და ოფიცერთა მარადიულ ხსოვნას, რომლებიც სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას დაიღუპნენ. შინაგან საქმეთა მინისტრის სურვილია, რომ დღევანდელი აქციით თითოეულმა ამ ბავშვმა იგრძნოს, რომ ქვეყანა არ ივიწყებს მათი მამების ღვაწლს სამშობლოს წინაშე, ყოველთვის მათ გვერდითაა და ზრუნავს მათზე.

• Minister of Internal Affairs Brought the Child of the Fallen Police Officer to S...
Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister of Internal Affairs, his deputies, Heads of Different Departments, Regional Divisions and Units and police officers personally congratulated the children of the fallen police officers with the beginning of a new school year, delivered presents and brought them to school.
This is the first school year without father for the children of Giorgi Beruashvili and Beka Margishvili, police officers fallen while performing service duties in 2015. Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs personally brought to school Otar Margishvili, the child of Beka Margishvili, while Mariam Beruashvili, the child of Giorgi Beruashvili was brought to school by Giorgi Makharashvili, the partner of her father.
By the decision of the Minister of Internal Affairs the children of the fallen police officers, namely, the senior pupils were presented with the book of Guram Dochanashvili "The First Robe" with the personal dedication of the author and Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister; while the pupils of the primary school were presented with schoolbag, wristwatch with symbolic inscription and school supplies.
"There are moments when one especially needs his or her father`s support . . . exactly for this reason I decided to be with the children of our police officers fallen performing their service duties. Oto's father sacrificed his live for our security; today the whole State stands with his child and it will be so always” said Mr. Giorgi Mgebrishvili during his visit to school.
The Ministry of Internal Affairs once again honored the lives and memory of police officers fallen while performing official duties. By such campaign the Minister of Internal Affairs wants each child to feel that the country does not forget their fathers` great services for homeland, always stands by them and cares about them.