• შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ არჩევნე...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ არჩევნების უსაფრთხო და მშვიდ გარემოში ჩატარების უზრუნველყოფის მიზნით ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმეს
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა და საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ, თამარ ჟვანიამ, 2020 წლის 31 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნების უსაფრთხო და მშვიდ გარემოში ჩატარების უზრუნველყოფის მიზნით, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ცენტრალური საარჩევნო კომისიის კოორდინირებული მუშაობა არჩევნების პროცესში უსაფრთხოების მაქსიმალურ დაცვას უზრუნველყოფს. მემორანდუმის მიხედვით, შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ცესკოს შორის, კომპეტენციის ფარგლებში მოხდება მხარეთა შორის ინფორმაციის კოორდინირებული გაცვლა. გარდა ამისა, თანამშრომლობა ერთობლივი ტრენინგებისა და სამუშაო შეხვედრების ორგანიზებას ითვალისწინებს. განისაზღვრა საარჩევნო პერიოდში მხარეთა შორის თანამშრომლობის ფორმები და შესაბამისი სამართლებრივი ჩარჩო.
მემორანდუმი, არჩევნების დღეს ხმის მიცემის პროცესის მშვიდ და თავისუფალ გარემოში ჩატარების უზრუნველსაყოფად, მხარეთა თანამშრომლობას და კოორდინირებულ მუშაობას ითვალისწინებს.

• Minister of Internal Affairs and Chairperson of the Central Election Commission ...
Minister of Internal Affairs and Chairperson of the Central Election Commission signed Memorandum of Understanding to ensure safe and peaceful environment of the elections
Vakhtang Gomelauri, the Minister of Internal Affairs and Tamar Zhvania, the Chairperson of the Central Election Commission of Georgia signed the Memorandum of Understanding to ensure safe and peaceful conduct of the Parliamentary Elections of October 31, 2020.
The coordinated work of the Ministry of Internal Affairs and the Central Election Commission will ensure maximum security during the election process. According to the Memorandum, coordinated exchange of information between the parties will take place between the Ministry of Internal Affairs and the CEC. In addition, the cooperation envisages organization of joint trainings and workshops. The forms of cooperation between the parties during the election period and the relevant legal framework were determined.
The Memorandum provides for the cooperation and coordinated work of the parties in order to ensure that on Election Day the voting process takes place in a peaceful and free environment.