• შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ ნატოს გენერალური მდივნის თანაშემწეს...
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ ნატოს გენერალური მდივნის თანაშემწესთან ონლაინ შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, კახაბერ საბანაძემ, ვიდეოკონფერენციის ფორმატით, შეხვედრა გამართა ოპერაციების საკითხებში ნატოს გენერალური მდივნის თანაშემწესთან, ჯონ მანზასთან.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის ფარგლებში შინაგან საქმეთა სამინისტროს კომპეტენციაში შემავალი საკითხები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო შავი ზღვის უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავებას და ნატოსთან თავსებადობის გაზრდის მნიშვნელობას.
კახაბერ საბანაძემ ნატოს გაერთიანებული საზღვაო ძალების სარდლობასთან (MARCOM) არსებულ წარმატებულ თანამშრომლობასა და შავი ზღვის რეგიონში საზღვაო სურათის აღქმის გაუმჯობესების მიმართულებით საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრის (JMOC) როლზე ისაუბრა. შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ ხაზი გაუსვა ოპერაციათა კონცეფციის შესაძლებლობების პროცესის მიმდინარეობის კუთხით მიღწეულ პროგრესს.
შეხვედრის დასასრულს, კახაბერ საბანაძემ ჯონ მანზას მადლობა გადაუხადა ალიანსის მიერ საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის მტკიცე მხარდაჭერისთვის.
ონლაინ შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ თავდაცვის მინისტრის პირველი მოადგილე, ლელა ჩიქოვანი და საგარეო საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე, ვახტანგ მახარობლიშვილი.

• The First Deputy Minister of Internal Affairs participated in online meeting wit...
The First Deputy Minister of Internal Affairs participated in online meeting with NATO Assistant Secretary General
The First Deputy Minister of Internal Affairs, Khakhaber Sabanadze participated in the meeting with the NATO Assistant Secretary General, John Manza in a videoconference format.
Within the framework of the meeting, parties discussed the issues within the competence of the Ministry of Internal Affairs under the framework of NATO-Georgia cooperation. Particular attention was drawn to significance of deepening cooperation on Black Sea Security and increasing interoperability with NATO.
Kakhaber Sabanadze underlined the successful cooperation with the NATO Allied Maritime Command (MARCOM) and the role of the Joint Maritime Operations Center (JMOC) in enhancing Maritime Domain Awareness capabilities on the Black Sea region. The First Deputy Minister of Internal Affairs also emphasized the progress achieved within the framework of the Operational Capability Concept Evaluation and Feedback (OCC E&F) programme.
At the end of the meeting, Kakhaber Sabanadze expressed his gratitude towards John Manza, for the steady support of the Alliance in Georgia’s Euro-Atlantic integration.
The First Deputy Minister of Defence, Lela Chikovani and the First Deputy Minister of Foreign Affairs, Vakhtang Makharoblishvili have also participated in the online meeting.