• შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ კახა საბანაძემ მონაწილეობა მიიღო ევ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ კახა საბანაძემ მონაწილეობა მიიღო ევროკავშირის წარმომადგენლებთან გამართულ შეხვედრაში
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, კახაბერ საბანაძემ მონაწილეობა მიიღო შეხვედრაში, რომლის ფარგლებშიც, ევროპულმა მხარემ ქართულ მხარეს ევროკავშირსა და საქართველოს შორის ახალი, 2021-2027 წლების ასოცირების დღის წესრიგის პროექტი წარუდგინა. ასოცირების დღის წესრიგი, რომელიც სხვადასხვა თემატურ მიმართულებას მოიცავს, 2014 წელს საქართველო-ევროკავშირს შორის ხელმოწერილი ასოცირების შეთანხმების ეფექტიან იმპლემენტაციას უწყობს ხელს.
შეხვედრაზე კახაბერ საბანაძემ ხაზი გაუსვა ასოცირების შესახებ შეთანხმების განხორციელების მნიშვნელობას და ამ კუთხით შინაგან საქმეთა სამინისტროს ძალისხმევასა და ჩართულობას.
ევროკავშირის მხრიდან შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ევროპული საგარეო ქმედებათა სამსახურის, რუსეთის, აღმოსავლეთ პარტნიორობის, ცენტრალური აზიის, რეგიონული თანამშრომლობის და ეუთოს დირექტორატის ხელმძღვანელი - ლუკ დევინი; ევროკავშირის დელეგაციის ხელმძღვანელი, ელჩი -კარ ჰერცელი და ევროკომისიის სხვა წარმომადგენლები.
ქართული მხრიდან შეხვედრას მოდერაციას უწევდა საგარეო საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე - ვახტანგ მახარობლიშვილი. ღონისძიებაში, ასევე, მონაწილეობდნენ სხვადასხვა უწყების მაღალი დონის წარმომადგენლები.

• First Deputy Minister of Internal Affairs, Kakhaber Sabanadze participaated in t...
First Deputy Minister of Internal Affairs, Kakhaber Sabanadze participaated in the meeting with the EU representatives
First Deputy Minister of Internal Affairs, Kakhaber Sabanadze, participated in a meeting, where the European side presented a new 2021-2027 Association Agenda draft to Georgian side. The Association Agenda, emboding different thematic areas, ensures effective implementation of the Association Agreement signed in 2014 between the European Union and Georgia.
During the meeting, Kakhaber Sabanadze highlighted the importance of the implementation of the Association Agreement, and efforts and engagement of the Ministry of Internal Affairs in this regard.
From the EU side Director for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, Regional Cooperation and OSCE Directorate of the European External Action Service (EEAS), Luc Devigne; the Head of the EU Delegation Carl Hartzell and other representatives of the European Commission attended the meeting.
From Georgian side the meeting was moderated by the first Deputy Minister of Foreign Affairs, Vakhtang Makharoblishvili and attended by the high-level representatives of various state agencies.