• შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე და აშშ-ის ელჩი ნარკოდანაშაულის გამოძი...
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე და აშშ-ის ელჩი ნარკოდანაშაულის გამოძიების სასწავლო კურსის დახურვის ცერემონიას დაესწრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გამომძიებლებისთვის, ამერიკის შეერთებული შტატების ნარკოტიკებთან ბრძოლის ადმინისტრაციის (DEA) და ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლისა და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) ორგანიზებით, ნარკოდანაშაულის გამოძიების საკითხებზე სასწავლო კურსი ჩატარდა.
ტრენინგის დახურვის ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე და აშშ-ის ელჩი საქართველოში - კელი დეგნანი დაესწრნენ. კურსდამთავრებულებს მინისტრის პირველმა მოადგილემ და აშშ-ის ელჩმა შესაბამისი სერტიფიკატები გადასცეს.
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს წლების განმავლობაში არსებული მჭიდრო თანამშრომლობისა და გაწეული დახმარებისთვის მადლობა გადაუხადა. აშშ-ის ელჩმა ხაზი გაუსვა ნარკოდანაშაულის გამოძიების კუთხით სამართალდამცველთა გადამზადებისა და საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობას.
კურსის განმავლობაში მსმენელებმა ინფორმაცია მიიღეს ისეთ მნიშვნელოვანი საკითხებზე როგორიცაა: ნარკოტიკული საშუალებების ამოცნობის, ფარული საგამოძიებო მოქმედებების, უსაფრთხოების ძირითადი წესები ფარული ნარკოლაბორატორიების გამოკვლევის დროს და ფინანსური გამოძიების შესახებ.

• First Deputy Minister of Internal Affairs and US Ambassador to Georgia Attended ...
First Deputy Minister of Internal Affairs and US Ambassador to Georgia Attended the Closing Ceremony of Drug Investigation Training Course
Training course on investigation of drug-related crime, jointly organized by US Drug Enforcement Administration (DEA) and the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Cooperation (INL) was held for the investigators of the Ministry of Internal Affairs.
US Ambassador to Georgia – Kelly Degnan and the First Deputy Minister of Internal Affairs – Shalva Bedoidze attended the closing ceremony and awarded participants with relevant certificates.
The First Deputy Minister of Internal Affairs expressed gratitude to the Ambassador of the United States of America for close cooperation and assistance over the years. US Ambassador stressed the importance of training law enforcement officers in the investigation of drug-related crime and sharing international experience.