• შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველ მოადგილედ როლანდ მესხი დაინიშნა
შინაგან საქმეთა მინისტრის, ვიცე-პრემიერ - ვახტანგ გომელაურის პირველ მოადგილედ როლანდ მესხი დაინიშნა.
როლანდ მესხი მრავალი წლის განმავლობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროში სხვადასხვა თანამდებობებზე მუშაობდა, ხოლო 2021 წლის ივლისიდან დღემდე შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილის პოსტს იკავებდა.
როლანდ მესხი განათლებით სამართალმცოდნეა, 2002 წელს დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და მიენიჭა იურისტის კვალიფიკაცია.
როლანდ მესხი პოლიციის პოლკოვნიკია და საპოლიციო საქმიანობის მიმართულებით 20 წლიანი სამუშაო სტაჟი აქვს.

• Roland Meskhi appointed as First Deputy Minister of Internal Affairs
Roland Meskhi has been appointed as First Deputy Minister of Internal Affairs, Vice Prime Minister Vakhtang Gomelauri.
Roland Meskhi has worked in various positions at the Ministry of Internal Affairs for many years, and from July 2021 to the present, he has held the position of Deputy Director of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs.
Roland Meskhi has graduated from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in 2002, the faculty of law and has the qualification of a lawyer.
Roland Meskhi is a police Colonel and has 20 years of work experience in the field of police activities.