• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ შინდისის გმირთა ხსოვნას პატივი მიაგო და 17 გ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ შინდისის გმირთა ხსოვნას პატივი მიაგო და 17 გმირის საფლავი გვირგვინით შეამკო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ალექსანდრე დარახველიძემ, შიდა-ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელთან და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად, 2008 წლის აგვისტოს ომის დროს დაღუპული 17 გმირის ხსოვნას პატივი მიაგო და მათი საფლავი გვირგვინით შეამკო.
გმირთა მემორიალთან დაღუპულთა ოჯახის წევრები და ახლობლები იმყოფებოდნენ. აღევლინა დაღუპული მებრძოლების სულების მოსახსენიებელი პანაშვიდი.
2008 წლის 11 აგვისტოს რუსულ სამხედრო ნაწილთან უთანასწორო შეტაკების დროს 17 ქართველი ჯარისკაცი გმირულად დაიღუპა.

• The Deputy Minister of Internal Affairs paid tribute to the memory of the heroes...
The Deputy Minister of Internal Affairs paid tribute to the memory of the heroes of Shindisi and decorated the graves of 17 heroes with a wreath
The Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze, together with the head of Shida-Kartli Police Department and representatives of the local government, paid tribute to the memory of 17 heroes who died during the August war 2008 and decorated their graves with a wreath.
Family members and relatives of the deceased were present at the heroes' memorial. Memorial service for the souls of the fallen fighters was also performed at the spot.
On August 11, 2008, 17 Georgian soldiers heroically died during an unequal clash with a Russian military unit.