• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, საქართველოში გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მისი...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, საქართველოში გაეროს ქალთა ორგანიზაციის მისიის ხელმძღვანელთან სამუშაო შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ სამუშაო შეხვედრა გამართა საქართველოში გაეროს ქალთა ორგანიზაციის (UN Women) მისიის ხელმძღვანელთან, კაორი იშიკავასთან.
მხარეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და გაეროს ქალთა ორგანიზაციას შორის არსებული თანამშრომლობა და მიღწეული შედეგები განიხილეს. ალექსანდრე დარახველიძემ განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის ჩართულობით სამინისტროში განხორციელებულ რეფორმებზე, ასევე, ელექტრონული ზედამხედველობის დაწესების პროცედურებში შეტანილ ცვლილებებსა და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე.
შეხვედრის დასასრულს, ალექსანდრე დარახველიძემ გაეროს ქალთა ორგანიზაციას მადლობა გადაუხადა სამინისტროს მხარდაჭერისა და მის ინსტიტუციურ განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის.
გაეროს ქალთა ორგანიზაცია უკვე მრავალი წელია თანამშრომლობს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან და საკუთარი წვლილი შეაქვს უწყების შესაძლებლობების განვითარებაში სხვადასხვა მნიშვნელოვანი მიმართულებებით.

• Deputy Minister of Internal Affairs held a working meeting with the Country Repr...
Deputy Minister of Internal Affairs held a working meeting with the Country Representative of UN Women Georgia
Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Aleksandre Darakhvelidze, held a working meeting with the Country Representative of UN Women Georgia, Kaori Ishikawa.
The parties discussed achieved milestones as well as existing cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the UN Women. Aleksandre Darakhvelidze drew particular attention to the Ministry’s reforms with the engagement of UN Women, such as the amendments in the issuance of electronic surveillance, and other important issues.
During concluding remarks, Aleksandre Darakhvelidze expressed his gratitude to the UN Women for their support and contribution to the institutional development of the Ministry of Internal Affairs.
UN Women has been cooperating with the Ministry of Internal Affairs for many years and contributes to the development of the Ministry's capabilities in various significant areas.