• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ სამეგრელო-ზემო სვანეთის და აჭარის პოლიციის დ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ სამეგრელო-ზემო სვანეთის და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების ახალი დირექტორები წარადგინა
შინაგან საქმეთა მინისტრის, ვახტანგ გომელაურის ბრძანებით, სამეგრელო-ზემო სვანეთის და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტებს ახალი ხელმძღვანელები ჰყავს. მინისტრის მოადგილემ - ვლადიმერ ბორცვაძემ თანამშრომლებს ახალი დირექტორები პირადად წარუდგინა.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტს პოლკოვნიკი ნიკოლოზ დიასამიძე უხელმძღვანელებს. ამ დრომდე დიასამიძეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილის თანამდებობა ეკავა.
ნიკოლოზ დიასამიძემ ავთანდილ გალდავა შეცვალა. პოლიციის პოლკოვნიკი ავთანდილ გალდავა აჭარის პოლიციას უხელმძღვანელებს.
პოლიციის ოპერატიული საქმიანობის სპეციფიკიდან გამომდინარე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში სტრუქტურული და საკადრო ცვლილებების მიზანია საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის ამაღლება, ქვეყნისა და მოქალაქეებისთვის მაქსიმალურად უსაფრთხო გარემოს უზრუნველყოფა.

• Deputy Minister of Internal Affairs introduced newly appointed chiefs of Samegre...
Deputy Minister of Internal Affairs introduced newly appointed chiefs of Samegrelo-Zemo Svaneti and Adjara Police Departments
Based on the relevant order signed by the Minister of Internal Affairs, new chiefs of Samegrelo-Zemo Svaneti and Adjara Police Departments were appointed. Deputy Minister of Internal Affairs – Vladimer Bortsvadze personally introduced newly appointed chiefs to the Department employees.
Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, will be headed by Colonel Nikoloz Diasamidze. Before the appointment, Nikoloz Diasamindze occupied the position of the Deputy Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs.
Nikoloz Diasamidze replaced Colonel Avtandil Galdava, who will be heading Adjara Police Department.
Due to the specifics of operational activities, the changes are aimed at increasing the efficiency of police activities, ensuring the maximum safe environment for the country and its citizens.