• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ მონაწილეობა მიიღო შშმ პირთა უფლებების დაცვის...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ მონაწილეობა მიიღო შშმ პირთა უფლებების დაცვის 2023 წლის სამოქმედო გეგმასთან დაკავშირებით გამართულ შეხვედრაში
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სისტემაში შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა უფლებების დაცვის 2023 წლის სამოქმედო გეგმის დამტკიცების მიზნით, სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების წარმომადგენლებმა შშმ პირთა უფლებების საკითხებზე მომუშავე საკონსულტაციო ჯგუფთან სამუშაო შეხვედრა გამართეს.
ღონისძიება შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ და დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრების ქსელის აღმასრულებელმა დირექტორმა - ნინა ხატისკაცმა გახსნეს.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სისტემაში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების დაცვის 2023 წლის სამოქმედო გეგმის პრეზენტაციასა და მის განხილვას.
სამოქმედო გეგმის ეფექტური იმპლემენტაციის მიზნით, შეხვედრის მონაწილეებმა განიხილეს გეგმით გათვალისწინებული მიზნები და ამოცანები, განსახორციელებელი აქტივობები და მათი შესრულების ინდიკატორები. შეხვედრის ფარგლებში, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებმა, მათი წარმომადგენლობითი ორგანიზაციებისა და ამ სფეროში მომუშავე სხვა არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა სამოქმედო გეგმასთან დაკავშირებით რეკომენდაციები და მოსაზრებები წარმოდგინეს.
სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფარგლებში, შვედეთის მხარდაჭერით და დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრების ქსელთან (NCCE) თანამშრომლობით.

• The Deputy Minister of Internal Affairs participated in the meeting regarding th...
The Deputy Minister of Internal Affairs participated in the meeting regarding the 2023 Action Plan for the Protection of the Rights of Persons with Disabilities
The representatives of the relevant units of the Ministry in cooperation with the advisory group working on the rights of persons with disabilities, held the workshop in order to approve the 2023 action plan of the protection of the rights of persons with disabilities.
The Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze and the Executive Director of the Network of Centres for Civic Engagement - Nina Khatiskatsi, Chaired the meeting.
The purpose of the meeting was to present and discuss the 2023 action plan for the protection of the rights of persons with disabilities in the system of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
In order to effectively implement the action plan, the participants of the meeting discussed the goals and objectives of the plan, the activities to be implemented and their implementation indicators. Within the framework of the meeting, persons with disabilities, representatives of their representative organizations and representatives of other non-governmental organizations working in this field presented recommendations and opinions regarding the action plan.
The workshop was held within the framework of the United Nations Development Program (UNDP), with the support of government of Sweden and in cooperation with the Network of Centers for Civic Engagement (NCCE).