• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ მონაწილეობა მიიღო -“ტექნიკური შესაძლებლობებ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ მონაწილეობა მიიღო -“ტექნიკური შესაძლებლობების გაძლიერების მხარდაჭერა ადამიანის უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად” - პროექტის მმართველთა კომიტეტის მეოთხე შეხვედრაში
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ მონაწილეობა მიიღო ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - “ტექნიკური შესაძლებლობების გაძლიერების მხარდაჭერა ადამიანის უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად” - მმართველთა კომიტეტის მეოთხე შეხვედრაში. პროექტი “ევროკავშირი უსაფრთხოებისთვის, ანგარიშვალდებულებისა და დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისთვის საქართველოში (SAFE)” - ინიციატივის ფარგლებში ხორციელდება.
შეხვედრის მონაწილეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და სხვა პარტნიორი უწყებების მიერ, პროექტის ფარგლებში გაწეული ტექნიკური დახმარება და მიღწეული შედეგები განიხილეს.
მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ, საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის პროგრამების ხელმძღვანელის მოადგილემ - კატალინ გერმანმა, და „UNOPS”-ის წარმომადგენელმა.
შეხვედრაზე მინისტრის მოადგილემ აღნიშნა, რომ პროგრამის ფარგლებში გადმოცემული სხვადასხვა სახის აღჭურვილობა მნიშვნელოვნად გააძლიერებს ქართველ სამართალდამცავთა შესაძლებლობებს ისეთი პრიორიტეტული მიმართულებებით როგორიცაა: კიბერ დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლა, საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირება, საზღვრის ინტეგრირებული მართვა, საგზაო უსაფრთოხება და სხვა.
ალექსანდრე დარახველიძემ მადლობა გადაუხადა ევროკავშირსა და გაეროს პროექტების მომსახურების ოფისს (UNOPS) გადმოცემული აღჭურვილობისა და პროგრამული უზრუნველყოფისთვის.
აღნიშნულ პროექტს გაეროს პროექტების მომსახურების ოფისი (UNOPS) 2020 წლიდან ახორციელებს, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტთან მჭიდრო თანამშრომლობით. პროექტის მიზანია ქვეყნის უსაფრთხოების სექტორში ჩართული სახელმწიფო უწყებების ეფექტიანი და ანგარიშვალდებული მმართველობის ხელშეწყობა, როგორც თანამედროვე აღჭურვილობის, მაღალ-ტექნოლოგიური პროგრამული უზრუნველყოფისა და აპარატურის მიწოდებით, ისე საგანგებო და კატასტროფებზე რეაგირების ორგანოების ინსტიტუციური შესაძლებლობების გაძლიერებით.

• Deputy Minister of Internal Affairs participated in the 4th Meeting of Steering ...
Deputy Minister of Internal Affairs participated in the 4th Meeting of Steering Committee under the project - “Support to Advancing Technical Capacities for Ensuring Human Security”
Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze attended the 4th Meeting of Project Steering Committee of the EU-funded project – “Support to Advancing Technical Capacities for Ensuring Human Security”. The project is implemented under the EU4 Security, Accountability and Fight Against Crime in Georgia (SAFE) programme.
The participants discussed the technical assistance provided and achievements made by the Ministry of Internal Affairs and other partner institutions under the project.
The Deputy Minister of INternal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze, Deputy Head of Cooperation of the EU Delegation to Georgia – Catalin Gherman and the representative of UNOPS Georgia addressed the participants.
Deputy Minister highlighted that newly procured equipment will significantly enhance the operational capabilities of Georgian law enforcement officers in various key areas, including: fight against cybercrime, response to emergency situations, border management, road safety, etc.
Aleksandre Darakhvelidze expressed profound gratitude to the European Union and the United Nations Office for Project Services (UNOPS) for their generous donation of high-technological software and hardware equipment.
At the end of the meeting, the parties expressed their readiness to further continue successful cooperation.
The project has been implemented by the United Nations Office for Project Services (UNOPS) in close cooperation with the International Relations Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia since 2020. The project aims at supporting the efficiency, effectiveness and accountability of institutions in the security sector of Georgia through the provision of modern high-technological software and hardware equipment, as well as strengthening institutional capacities of emergency situations and crises management authorities.