• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ იუნკერების ხსოვნას პატივი მიაგო
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ, ბესიკ ამირანაშვილმა, 1921 წლის თებერვალში დაღუპული იუნკერების ხსოვნის პატივსაცემად კოჯორ-ტაბახმელას მისადგომებთან მდებარე გმირთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
„დღეს ჩვენ პატივს მივაგებთ სამშობლოსათვის თავგანწირული გმირების - ახალგაზრდა იუნკერების ხსოვნას, რომლებიც სამშობლოს დამოუკიდებლობის დასაცავად სისხლის უკანასკნელ წვეთამდე იბრძოდნენ. 96 წელი გავიდა მას შემდეგ, რაც თბილისის სამხედრო სკოლის 182 კურსანტი თბილისის მისადგომებთან თავდაუზოგავად იცავდა ქვეყნის თავისუფლებას და მის მომავალს. მათი საამაყო თავგანწირვა თითოეული ჩვენგანისთვის დღესაც სამაგალითოა“, - განაცხადა ბესიკ ამირანაშვილმა.

• First Deputy Minister of Internal Affairs commemorated the fallen cadets
First Deputy Minister of Internal Affairs Besik Amiranashvili, has laid a wreath on the heroes’ memorial in Kojori-Tabakhmelain to commemorate cadets, fallen in February 1921.
“Today we honor heroes who sacrificed themselves for our motherland. Young cadets fought till the last drop of their blood for the independence of their country. 96 years have passed since 182 cadets from Tbilisi military school fought for the independence and future. Their sacrifice still stands as an example of courage-stated Besik Amiranashvili.