• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ გურიის და სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ გურიის და სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტების ახალი დირექტორები წარადგინა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ვლადიმერ ბორცვაძემ გურიის და სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელები წარუდგინა. ვლადიმერ ბორცვაძემ ლევან ხარაბაძეს და გურამ ზესაშვილს ახალ თანამდებობაზე წარმატებები და ნაყოფიერი საქმიანობა უსურვა.
გურიის პოლიციის დეპარტამენტს პოლიციის პოლკოვნიკი ლევან ხარაბაძე უხელმძღვანელებს. ახალ თანამდებობაზე დანიშვნამდე, ლევან ხარაბაძე შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი იყო.
რაც შეეხება სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტს - მას პოლიციის პოლკოვნიკი გურამ ზესაშვილი უხელმძღვანელებს. ამ დრომდე გურამ ზესაშვილი მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილის პოზიციაზე მუშაობდა.
პოლიციის დეპარტამენტებში საკადრო ცვლილებები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურული და საკადრო ოპტიმიზაციის ერთ-ერთი შემადგენელი ნაწილია, რომელიც პერიოდულად ხორციელდება. ოპერატიული საქმიანობის სპეციფიკიდან გამომდინარე, ცვლილებების მიზანია საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის გაზრდა, ქვეყნისა და მოქალაქეებისთვის მაქსიმალურად უსაფრთხო გარემოს უზრუნველყოფა.

• Deputy Minister of Internal Affairs introduced newly appointed chiefs of Guria a...
Deputy Minister of Internal Affairs introduced newly appointed chiefs of Guria and Samtskhe-Javakheti Police Departments
The Deputy Minister of Internal Affairs, Vladimer Bortsvadze, introduced the newly appointed chiefs of Guria and Samtskhe-Javakheti Police Departments to the staff. Vladimer Bortsvadze wished Levan Kharabadze and Guram Zesashvili further success and productive work in the new positions.
Guria Police Department will be headed by Police Colonel Levan Kharabadze. Prior to his appointment, Levan Kharabadze was the Director of the Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs.
As for the Samtskhe-Javakheti Police Department, it will be headed by Police Colonel Guram Zesashvili. Up to date, Guram Zesashvili has been working as the Deputy Director of Mtskheta-Mtianeti Police Department.