• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისართან...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ალექსანდრე დარახველიძე საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისარს - მაიკლ ოფლაერტს შეხვდა.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა განიხილეს ბოლო თვეების განმავლობაში გამართული საპროტესტო აქციების მიმდინარეობა.
ალექსანდრე დარახველიძემ ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისარს მიაწოდა დეტალური ინფორმაცია, როგორც აქციის ძალადობრივი მონაწილეების მიერ განხორციელებული კანონსაწინააღმდეგო ქმედებების, ასევე იმ ქმედითი ღონისძიებების შესახებ, რომლებიც საპასუხოდ იქნა გატარებული პოლიციის მიერ.
შეხვედრის ფარგლებში ასევე განხილულ იქნა ბოლო პერიოდში განხორციელებული საკანონმდებლო ცვლილებები და მათი შესაბამისობა საერთაშორისო სტანდარტებთან.
შეხვედრის დასასრულს, ალექსანდრე დარახველიძემ მაიკლ ოფლაერტს მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა, რომ საქართველოსთვის მნიშვნელოვანი და პრიორიტეტულია ევროპის საბჭოს ინსტიტუტებთან თანამშრომლობა. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავებისა და ინფორმაციის გაზიარების მიმართულებით მზაობა გამოხატეს.

• Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the Council of Europe Co...
Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the Council of Europe Commissioner for Human Rights
Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze met with Council of Europe Commissioner for Human Rights - Michael O'Flaherty, paying an official visit to Georgia.
During the meeting, the parties discussed the situation regarding the protests held in recent months. Aleksandre Darakhvelidze provided the Council of Europe Commissioner for Human Rights with detailed information on the illegal actions committed by violent participants of the protests during the recent demonstrations, as well as regarding the effective measures taken by the police.
Within the scope of the meeting, the recent legislative amendments and their compliance with the international standards was also discussed.
At the end of the meeting, Aleksandre Darakhvelidze thanked Michael O'Flaherty and noted that cooperation with the institutions of the Council of Europe is important and a priority for Georgia. The parties expressed their readiness for deepening future cooperation and information sharing.