• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ აგვისტოს ომში დაღუპულ შინაგან საქმეთა და თავ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ აგვისტოს ომში დაღუპულ შინაგან საქმეთა და თავდაცვის სამინისტროების თანამშრომლებს პატივი მიაგო
დღეს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ვახტანგ გომელაური კარალეთის სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის ბაზას ეწვია. ვახტანგ გომელაურმა 2008 წელს რუსეთ-საქართველოს ომში დაღუპულ შსს-ს თანამშრომელთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო და მათ ხსოვნას პატივი მიაგო. აგვისტოს ომის დროს შინაგან საქმეთა სამინისტროს 14 თანამშრომელი დაიღუპა.
კარალეთიდან მინისტრის მოადგილე შინდისში გაემგზავრა, სადაც აგვისტოს ომის დროს დაღუპული 17 ჯარისკაცის ახლადგახსნილი მემორიალი დაათვალიერა და გვირგვინით შეამკო. მემორიალი შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლების ინიციატივითა და სახსრებით გაიხსნა.

• The Deputy Minister of Internal Affairs commemorated officers of Ministry of Int...
The Deputy Minister of Internal Affairs commemorated officers of Ministry of Internal Affairs and the Ministry of Defence of Georgia fallen during the August war 2008
The Deputy Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri commemorated officers of Ministry of Internal Affairs and the Ministry of Defence of Georgia fallen during the August war 2008. Deputy Minister has visited Karaleti base of Special and Emergency Measures Center.
Vakhtang Gomelauri laid a wreath on the memorial of fallen heroes.
As a result of the August war of 2008 14 police employees of the Ministry of Internal Affairs were killed.
The Deputy Minister departed to Shindisi from Karaleti Base and laid a wreath on the newly opened memorial to 17 soldiers died during the war in August 2008. The memorial was opened by the initiative and funds of Shida Kartli Regional Main Division.