• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ”112”-ის თანამშრომლები დააჯილდოვა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, გიორგი ბუთხუზმა საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ის თანამშრომლებს 112-ის დღე პირადად მიულოცა. მინისტრის მოადგილეს, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ის დირექტორმა, გიორგი არსოშვილმა, მოადგილეებთან ერთად უმასპინძლა.
112-ის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, შს მინისტრის მოადგილემ ცენტრის 4 თანამშრომელი სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისა და კეთილსინდისიერი სამსახურისთვის შინაგან საქმეთა მინისტრის მადლობის სიგელით დააჯილდოვა.
„112“-ის დღე 2009 წლიდან აღინიშნება. ევროკომისიამ, ევროპარლამენტმა და ევროსაბჭომ 11 თებერვალი „112“-ის დღედ გამოაცხადეს. ეს დღე, მსოფლიოს 80-ზე მეტ ქვეყანასთან ერთად, საქართველოშიც აღინიშნება.

• The Deputy Minister of Internal Affairs awarded employees of ”112”
The Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi, personally congratulated the employees of the Public Safety Command Center "112" on the occasion of “112 Day”. Giorgi Arsoshvili- the Director of Public Safety Command Center "112", hosted the deputy minister along with his deputies.
In connection with the International Day of 112, the Deputy Minister of Internal Affairs awarded 4 employees of the Center with certificates of appreciation on behalf of the Minister of Internal Affairs for exemplary performance of their official duties and meticulous service.
The day of "112" has been celebrated since 2009. The European Commission, the European Parliament and the European Council announced February 11 as "112" day. This day, along with more than 80 countries of the world, is also celebrated in Georgia.