• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) წარმომადგენლებს შეხვდნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროში აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) თბილისის ოფისის ხელმძღვანელი პირები შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეებს არჩილ თალაკვაძეს და შალვა ხუციშვილს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე და განხორციელებული პროექტები, მიღწეული პროგრესი, სამინისტროს წინაშე არსებული გამოწვევები და საჭიროებები, დასახეს თანამშრომლობის სამომავლო გეგმები. შსს-ს წარმომადგენლებმა INL-ს მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადეს და მჭიდრო თანამშრომლობის მნიშვნელობას ხაზი გაუსვეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროსთან ნაყოფიერად თანამშრომლობს, რის შედეგადაც განხორციელდა მნიშვნელოვანი პროექტები ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლის, ოჯახში ძალადობის აღმოფხვრის, ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის და კინოლოგიური დანაყოფის განვითარების მიმართულებებით.

• Deputy Ministers of MIA held a Meeting with the Representatives of Bureau of Int...
Deputy Ministers of MIA held a Meeting with the Representatives of Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL)
Deputy Ministers of MIA Archil Talakvadze and Shalva Khutsishvili held a meeting with Tbilisi Office Heads of Foreign Affairs of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL).
During the meeting, parties discussed ongoing and implemented projects and progress achieved, current challenges and needs of the Ministry and made plans for future cooperation. The representatives of the MIA expressed their gratitude towards INL for their support and stressed the importance of the tight cooperation.
The Ministry had been fruitfully cooperating with INL office. In the framework of the cooperation significant projects had been accomplished between two sides on the following issues: trafficking in human beings, elimination of domestic violence, fight against illicit drugs, development of K9 unit, etc.