• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საე...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონალური უსაფრთხოების ოფიცერს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონალური უსაფრთხოების ახლად დანიშნულ ოფიცერთან -დევიდ ჰიდლსტონთან.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, დევიდ ჰიდლსტონს აღნიშნულ თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და სამომავლო საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა არსებულ თანამშრომლობასა და სამომავლო პერსპექტივებზე ისაუბრეს. ალექსანდრე დარახველიძემ ხაზი გაუსვა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო ყოველთვის მზადაა თანამშრომლობის გაფართოებაზე, უწყების კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებთან დაკავშირებით.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა იმედი გამოთქვეს, რომ არსებული ორმხრივი თანამშრომლობა ერთობლივი ძალისხმევით მომავალში კიდევ უფრო ინტენსიური გახდება.

• Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the newly appointed regi...
Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the newly appointed regional security officer of the US Embassy in Georgia
The Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze held an introductory meeting with the newly appointed regional security officer of the US Embassy in Georgia - David Hiddleston.
The Deputy Minister of Internal Affairs congratulated David Hiddleston on his appointment on the mentioned position and wished him success in his future endeavors.
Within the framework of the meeting, the parties stressed on existing cooperation and the future perspectives. Aleksandre Darakhvelidze emphasized that the Ministry of Internal Affairs is always ready to expand the existing cooperation on issues falling within it's competence.
At the end of the meeting, the parties expressed hope that through joint efforts, the current bilateral cooperation will become even more intense in the future.