• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ცაციაშვილი სისხლის სამართლის მართლმსაჯუ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ცაციაშვილი სისხლის სამართლის მართლმსაჯულების კონფერენციაზე სიტყვით გამოვიდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ცაციაშვილი სისხლის სამართლის მართლმსაჯულების თემაზე გამართული კონფერენციის გახსნას დაესწრო და მონაწილეებს სიტყვით მიმართა.
ნინო ცაციაშვილმა ისაუბრა შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე და დაგეგმილ რეფორმებზე, მათ შორის, ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის შესახებ, რომელიც პასუხისმგებელია ცალკეული დანაშაულების გამოძიების ხარისხზე.
გარდა ამისა, მინისტრის მოადგილემ ყურადღება გაამახვილა სამინისტროში დაგეგმილ სტრუქტურულ ცვლილებებზე, რომელთა ფარგლებშიც, ქალაქ თბილისში ფუნქციონირებას დაიწყებს სპეციალიზებული სამმართველო, რომელიც მხოლოდ არასრულწლოვანთა მიერ და მათ მიმართ ჩადენილ დანაშაულებს გამოიძიებს.
ორდღიანი კონფერენცია - „დანაშაულის ჩადენიდან საზოგადოებაში დაბრუნებამდე“ - სისხლის სამართლის მართლმსაჯულების სისტემის საკითხებზე იმართება და მრგვალი მაგიდის ფორმატში მიმდინარეობს.
მისი მიზანია იმ საფეხურების განხილვა, რომლებიც კანონთან კონფლიქტში მყოფმა პირებმა დანაშაულის ჩადენიდან საზოგადოებაში დაბრუნებამდე უნდა გაიარონ.
ღონისძიების გახსნას, ასევე, ესწრებოდნენ ევროკავშირის ელჩი, საქართველოს აღმასრულებელი, საკანონმდებლო და სასამართლო ხელისუფლების წარმომადგენლები, სპეციალური პენიტენციური სამსახურის, პრობაციის ეროვნული სააგენტოს, იუსტიციის სასწავლო ცენტრის, ასევე, დიპლომატიური კორპუსის, პარტნიორი საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
კონფერენცია ხორციელდება ევროკავშირის პროექტის - "მართლმსაჯულების რეფორმის მხარდაჭერის პროექტები" - ფარგლებში.

• Deputy Minister of Internal Affairs Nino Tsatsiashvili addressed the audience wi...
Deputy Minister of Internal Affairs Nino Tsatsiashvili addressed the audience with a speech on Criminal Justice Conference
Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Tsatsiashvili attended the opening ceremony of the Criminal Justice Conference and addressed the gathered participants with a speech.
Nino Tsatsiashvili touched upon the issue of implemented on ongoing reforms at the Ministry of Internal Affairs, including the newly formed Human Rights Protection and Investigation Quality Monitoring Department, which is responsible for the quality of the investigation process.
In addition to the mentioned, Deputy Minister made a special emphasis on structural changes planned to be held at the Ministry, within the frames of which a specialized division will be created under Tbilisi Police Department, focusing on juvenile crime or crimes committed against them.
Two-day conference – “Return to Society after Committing the Crime- Offender Journey” is being held in a round table format on the issues of criminal justice.
The conference is aimed to discuss stages that the offenders are undergoing in the process of returning to the civil society.
The opening ceremony was also attended by EU ambassador, representatives of the Georgian legislative, executive and judicial bodies, special representatives of Penitentiary Service, National Probation Agency, Training Center of Justice, diplomatic corps, international and local partner organizations.