• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ნინო ცაციაშვილი გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ნინო ცაციაშვილი გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის საქართველოს წარმომადგენლობის ხელმძღვანელს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ნინო ცაციაშვილი გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის საქართველოს წარმომადგენლობის ხელმძღვანელს, კემლინ ფურლის შეხვდა.
შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო, რომლის ფარგლებშიც, მხარეებმა საქართველოში არსებული საერთაშორისო დაცვის სისტემა განიხილეს. საუბარი, ასევე შეეხო თავშესაფრის პროცედურის ფუნქციონირებას ახალი კორონავირუსის პანდემიის პირობებში.
აღსანიშნავია, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფები განსაკუთრებულ რეჟიმში მუშაობენ, რათა თავშესაფრის მაძიებელთათვის, შესაძლებლობის ფარგლებში, ელექტრონული და დისტანციური მომსახურების შეთავაზებით, უზრუნველყოფილ იქნას თავშესაფრის ეფექტიანი პროცედურები.
ამასთან, თავშესაფრის მაძიებელთა მიმღებ ცენტრში ახალი კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით ტარდება ყველა საჭირო ღონისძიება. კემლინ ფურლიმ დადებითად შეაფასა შინაგან საქმეთა სამინისტროს მუშაობა აღნიშნული მიმართულებით.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის საჭიროებებსა და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე ისაუბრეს.

• The Deputy Minister of Internal Affairs, Ms. Nino Tsatsiashvili met with the Hea...
The Deputy Minister of Internal Affairs, Ms. Nino Tsatsiashvili met with the Head of UNHCR Representation in Georgia
The Deputy Minister of Internal Affairs, Ms. Nino Tsatsiashvili held a meeting with the Head of UNHCR Representation in Georgia, Ms.Kemlin Furley.
The meeting was introductory, within the frames of which the parties discussed the international protection system in Georgia. The parties also talked about the functioning of asylum procedure during a new coronavirus pandemic.
It is noteworthy, that the respective units of the Ministry of Internal Affairs work in an extraordinary regime in order to ensure efficient procedures for asylum by providing electronic and remote services to asylum seekers, as available.
Moreover, all necessary measures are conducted in the accommodation center for asylum seekers with the aim of preventing the spread of a new coronavirus. Ms.Kemlin Furley positively assessed the activity of the Ministry of Internal Affairs in the given sphere.
At the end of the meeting, the parties talked about the needs of the Migration Department of the Ministry of Internal Affairs and discussed the future cooperation plans.