• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს დაფინანსებული პ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს დაფინანსებული პროექტის მმართველი საბჭოს წევრებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ჯავახაძე ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს დაფინანსებული პროექტის მმართველი საბჭოს წევრებს შეხვდა. პროექტს - „პოლიციასა და საზოგადოებას შორის ნდობის გამყარება“ შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან ერთად ახორციელებს ორგანიზაცია "საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრი".
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ პროექტის განხორციელების პროცესში ჩართული, შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დეპარტამენტების და "საქართველოს სტრატეგიის და განვითარების ცენტრი" წარმომადგენლები. მათ განხორციელებული აქტივობები შეაჯამეს და სამომავლო პრიორიტეტული მიმართულებები განსაზღვრეს.
პროექტის მიზანია მოსახლეობასა და პოლიციას შორის თანამშრომლობის გაღრმავება და მართლწესრიგის ოფიცრის ინსტიტუტის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება.
პროექტი მიმდინარე წლის მარტში დაიწყო და მის ფარგლებში განხორციელდა: ვიზიტები სკოლებსა და უნივერსიტეტებში, სოციალური აქტივობები, საზოგადოებრივი აზრის კვლევა, ასევე შემუშავდა მართლწესრიგის ოფიცრის ინსტიტუტის კომუნიკაციის სტრატეგია.

• Deputy Minister of the Ministry of Internal Affairs of Georgia met the members o...
Deputy Minister of the Ministry of Internal Affairs of Georgia met the members of the governing board of the project funded by the Embassy of the Netherlands
The Deputy Minister of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, Nino Javakhadze met the Steering Committee members in the framework of the project funded by the Embassy of the Netherlands. The project “Building Trust and Confidence between Police and Society” is implemented by the Ministry of Internal Affairs of Georgia together with “Georgian Center for Strategy and Development (GCSD)”.
Relevant representatives from the Ministry as well as from Georgian Center for Strategy and Development (GCSD)” attended the meeting. They summarized implemented activities and defined future priority activities.
The project aims to assist the Ministry in building trust and confidence between the police and society and enhancing awareness on Community Police Officer Institute.
The project started in March 2019 and the following activities have been carried out: Visits in schools and universities, social activities, public opinion research. Furthermore, the communication strategy for Community Police Officer Institute has been drafted.