• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახურის კრიზისებ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახურის კრიზისებზე რეაგირების დეპარტამენტის აღმასრულებელ დირექტორს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ვახტანგ გომელაური ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახურის კრიზისებზე რეაგირების დეპარტამენტის აღმასრულებელ დირექტორ აგოსტინო მიაცოს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საგანგებო და კრიზისული სიტუაციების მართვის დროს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს როლი და ამ მიმართულებით დაგეგმილი რეფორმები. ასევე განიხილეს ევროპის კრიზისებზე რეაგირებისა და ოპერატიული კოორდინირების დეპარტამენტთან თანამშრომლობის საკითხები.
აღნიშნული დეპარტამენტი უზრუნველყოფს მსოფლიოში მიმდინარე მოვლენების მონიტორინგს და არსებული მდგომარეობის შესახებ ინფორმაციის ანალიზს 24 საათის განმავლობაში. ევროკავშირის კრიზისული სიტუაციების დაძლევის სისტემა უმკლავდება იმ შედეგებს, რომლებიც გამოწვეულია პოლიტიკური ან შეიარაღებული კონფლიქტების, ტექნოლოგიური ინციდენტების, ტექნოგენური და ბუნებრივი კატასტროფების შედეგად.
შეხვედრას აგრეთვე დაესწრნენ ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახურის კრიზისის დაძლევისა და ოპერატიული კოორდინაციის სამმართველოს უფროსის მოადგილე სტავროს პეტროპულუსი, საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი ფილიპ დიმიტროვი, შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის, საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის, „112“-ის და საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოებისა და კრიზისების მართვის საბჭოს წარმომადგენლები.

• Deputy Minister Conducted Meeting with Managing Director of the Crisis Response ...
Deputy Minister Conducted Meeting with Managing Director of the Crisis Response Department of the European External Action Service
Deputy Minister of the Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, conducted meeting with the Managing Director of the Crisis Response Department of the European External Action Service, Agostino Miozzo.
During the meeting the role of the Ministry of internal Affairs during the process of Emergency management and Crisis situations as well as planned reforms and the future cooperation perspectives with the Crisis Response Department were discussed.
EU Crisis Response Department provides world monitoring and information about the current situation during 24 hours. EU crisis response system is dealing with the consequences which are cause by political or armed conflicts, technological incidents, man-made and natural disasters.
The meeting was also attended by the Deputy Head of division of the Crisis Response Department in the European External Action Service, Stavros Petropoulos, Head of the EU Delegation to Georgia, Philip Dimitrov, representatives of the MIA International Relations Department, Emergency Management Department and LEPL “112”.