• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის წარმომა...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის მისიას უმასპინძლა, რომელიც საქართველოში წინასაარჩევნო ვიზიტის ფარგლებში იმყოფება.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს მიმდინარე აქტუალური საკითხები, მათ შორის მოახლოებული საპარლამენტო არჩევნები. შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ დელეგაციის წევრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა წინასაარჩევნო პერიოდში უწყების მიერ გატარებული ქმედითი ღონისძიებების შესახებ, რათა უზრუნველყოფილი იყოს არჩევნების თავისუფალ, დემოკრატიულ და უსაფრთხო გარემოში ჩატარება.
შეხვედრაზე ალექსანდრე დარახველიძემ, ასევე ყურადღება გაამახვილა შინაგან საქმეთა სამინისტროში განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტებზე, რომლებიც მიზნად ისახავს თანამშრომელთა გადამზადებას, რათა პოლიციელებმა უზრუნველყონ საარჩევნო პროცესში მათზე დაკისრებული მოვალეობის ეფექტიანი შესრულება.
ვიზიტის ფარგლებში, ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის დელეგაციის წევრები შეხვედრებს მართავენ საქართველოს საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ორგანოების, ისევე როგორც, ცენტრალური საარჩევნო კომისიის წარმომადგენლებთან

• The Deputy Minister of Internal Affairs – Aleksandre Darakhvelidze hosted the re...
The Deputy Minister of Internal Affairs – Aleksandre Darakhvelidze hosted the representatives of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe
Within the framework of pre-election visit the Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze hosted delegation of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe.
In the course of the meeting parties discussed current events, especially the upcoming parliamentary elections in Georgia. The Deputy Minister provided the mission with detailed information about all the activities planned by the MIA in order to ensure free, democratic and secured conduct of the elections.
Aleksandre Darakhvelidze also covered ongoing and planned reforms and projects which aim to retrain police officers to help them effectively carry out their responsibilities during elections.
Within the framework of the visit, the members of the Parliamentary Assembly delegation of the Council of Europe are holding meetings with the representatives of the legislative and executive bodies of Georgia.