• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის საკითხებზე საერ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის საკითხებზე საერთაშორისო კონფერენციის დახურვას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ცაციაშვილი საერთაშორისო კონფერენციის -"საქართველო-ევროკავშირის უვიზო მიმოსვლის მიმდინარეობა" - დახურვას დაესწრო.
ღონისძიება საფრანგეთის საელჩოს ორგანიზებითა და მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მხარდაჭერით, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან თანამშრომლობით გაიმართა.
კონფერენციაში ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოების დელეგაციის წევრები და საქართველოს შესაბამისი უწყებების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
კონფერენციის დასასრულს, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ღონისძიების მონაწილეებს სიტყვით მიმართა და ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის მნიშვნელობას ხაზი გაუსვა. ნინო ცაციაშვილმა ამ მიმართულებით საქართველოს მთავრობის მიერ განხორციელებულ ღონისძიებებზეც ისაუბრა და აღნიშნა, რომ წევრ სახელმწიფოებსა და ევროკავშირთან კოორდინაციით აქტიურად მიმდინარეობს მუშაობა უვიზო მიმოსვლის წარმატებით გაგრძელებისთვის.

• Deputy Minister of Internal Affairs attended the closing session of the internat...
Deputy Minister of Internal Affairs attended the closing session of the international conference on current developments of visa free regime with the EU
Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Tsatsiashvili attended the closing session of the international conference “Current developments on the EU-Georgia visa free regime”.
Embassy of France, with the support of the International Organization for Migration (IOM) and in cooperation with the Ministry of Internal Affairs of Georgia has organized a conference on developments of visa free travel.
Representatives of EU Member States and relevant state agencies of Georgia participated in the event.
Deputy Minister of Internal Affairs addressed the participants at the end of the conference and underlined the significance of visa free travel with the EU. Nino Tsatsiashvili outlined the measures undertaken by the Government of Georgia and highlighted that in close coordination with the EU and Member States the work is implemented in order to ensure successful continuation of visa free regime.