• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ეუთოს დემოკრატიული ინსტიტუტებისა და ადამიანი...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ეუთოს დემოკრატიული ინსტიტუტებისა და ადამიანის უფლებების ოფისის საარჩევნო სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ ეუთოს დემოკრატიული ინსტიტუტებისა და ადამიანის უფლებების ოფისის (ODIHR) საარჩევნო სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელთან, იოგან მერფისთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს მოახლოებული საპარლამენტო არჩევნები და საარჩევნო პროცესის უსაფრთხო და თავისუფალ გარემოში ჩატარების მნიშვნელობა. შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ დელეგაციის წევრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა წინასაარჩევნო პერიოდში უწყების მიერ გატარებული ქმედითი ღონისძიებების შესახებ, რათა უზრუნველყოფილი იყოს არჩევნების თავისუფალ, დემოკრატიულ და უსაფრთხო გარემოში ჩატარება.
შეხვედრაზე ალექსანდრე დარახველიძემ, ასევე ყურადღება გაამახვილა შინაგან საქმეთა სამინისტროში განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტებზე, რომლებიც მიზნად ისახავს თანამშრომელთა გადამზადებას, რათა პოლიციელებმა უზრუნველყონ საარჩევნო პროცესში მათზე დაკისრებული მოვალეობის ეფექტიანი შესრულება.
ალექსანდრე დარახველიძემ გამოთქვა მზაობა, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროაქტიულად ითანამშრომლოს და შესაბამისი ინფორმაცია გაუზიაროს სადამკვირვებლო მისიის წარმომადგენლებს საარჩევნო პერიოდში გამოვლენილი შესაძლო დარღვევებისა და პოლიციის მიერ განხორციელებული რეაგირების შესახებ.

• The Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the head of the elec...
The Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the head of the election observation mission of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR)
The Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze, held a meeting with Eoghan Murphy, the head of the election observation mission of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR).
During the meeting, the parties discussed the upcoming parliamentary elections, emphasizing the importance of ensuring a secure and free electoral process. The Deputy Minister provided the delegation with comprehensive details regarding the effective measures undertaken by the Ministry in the pre-election period to guarantee that the elections are conducted in a free, democratic, and secure environment.
In the course of the discussion, Aleksandre Darakhvelidze also highlighted the Ministry’s completed and ongoing projects aimed at training personnel, ensuring that police officers are well-prepared to effectively fulfill their responsibilities during the election process.
Aleksandre Darakhvelidze expressed the Ministry’s readiness to cooperate proactively with the observation mission, sharing information about any potential violations during the election period and detailing the police response to such incidents.