შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - იოსებ ჭელიძე და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ხელმძღვანელი - თემურ მღებრიშვილი დუშეთის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ბისოს სიახლოვეს, შატილის გზაზე მომხდარ ავტოსაგზაო შემთხვევის ადგილზე ჩავიდნენ და მიმდინარე სამაშველო სამუშაოებს პირადად უწევენ კოორდინირებას.
ამ დროისთვის არსებული ინფორმაციით, მომხდარის შედეგად, გარდაცვლილია 17 და მძიმედ დაშავდა 3 მოქალაქე. დაშავებულები მაშველებმა უსაფრთხო ადგილზე ამოიყვანეს, რის შემდეგაც სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ჯგუფებმა სამკურნალო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.
რთული რელიეფური და მეტეოროლოგიური პირობების მიუხედავად, სამაშველო და ძებნითი სამუშაოები ამ დრომდე, უსაფრთხოების ყველა ნორმის დაცვით, უწყევტ რეჟიმში გრძელდება.
ადგილზე იმყოფებიან საპატრულო და კრიმინალური პოლიციის ეკიპაჟები, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველთა ჯგუფები და სამაშველო ტექნიკა. ადგილზე, ასევე, იმყოფებიან სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ჯგუფებიც.
ავტოსაგზაო შემთხვევა დუშეთის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ბისოს სიახლოვეს, შატილის გზაზე მოხდა. სამგზავრო მიკროავტობუსი, დაახლოებით, 80 მეტრის სიმაღლიდან კლდოვან ფერდობზე გადავარდა.

Deputy Minister of Internal Affairs – Ioseb Tchelidze and Head of Emergency Situations Management Agency – Temur Mgebrishvili have arrived at the site of the road accident, that took place near Biso village, Dusheti municipality on Shatili road and directly coordinate the rescue operation.
According to the information available at the moment, 17 people died and 3 were seriously injured as a result of the incident. The injured persons were taken to a safe place by rescuers and transferred to the treating facility by the ambulance crews afterwards.
Rescue operations are being carried out in full compliance with all safety norms. Rescue teams continue the rescue operation, despite the difficult terrain and meteorological conditions. Criminal police, as well as patrol police crews, fire- rescuer teams of Emergency Situations Management Agency and special technic are mobilized at the scene. Emergency Ambulance crews are also deployed at the place of the road accident. Car accident took place on Shatili road, near Biso village, Dusheti municipality, as a result, mini bus fell over a rocky slope, from the height of approximately 80 meters.