• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტო...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტოს რეგიონული ოფისის ხელმძღვანელს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტოს (DTRA) კავკასიის რეგიონული ოფისის ხელმძღვანელთან - ვიცე-პოლკოვნიკ დევიდ კანადეისთან.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტოს თბილისის ოფისის პროგრამის კოორდინატორები.
შეხვედრაზე შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ დევიდ კანადეის ინფორმაცია მიაწოდა სამინისტროს დანაყოფების საქმიანობისა და არსებული საჭიროებების შესახებ. მხარეებმა არსებული თანამშრომლობისა და მიმდინარე პროექტების ფარგლებში განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებები განიხილეს და სამომავლო ურთიერთობის პრიორიტეტულ მიმართულებებზე შეთანხმდნენ.
ალექსანდრე დარახველიძემ ყურადღება გაამახვილა წლების განმავლობაში ქვეყნის უსაფრთხოების სფეროში არსებული კომპლექსური გამოწვევების საპასუხოდ შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების გაძლიერების მიმართულებით აშშ-ის მხარის მიერ გაწეულ მნიშვნელოვან მხარდაჭერაზე. მან ხაზი გაუსვა სამინისტროსთვის სააგენტოს საქმიანობის მნიშვნელობას ისეთი პრიორიტეტული მიმართულებებით, როგორიცაა სახმელეთო და სანაპირო საზღვრის დაცვა, ქიმიური, ბიოლოგიური, რადიაციული და ბირთვული უსაფრთხოება და მასობრივი განადგურების იარაღის გავრცელების პრევენცია.
შეხვედრის დასასრულს, მინისტრის მოადგილემ მადლობა გადაუხადა აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტოს წლების განმავლობაში გაწეული ტექნიკური და ექსპერტული მხარდაჭერისათვის.

• The Deputy Minister of Internal Affairs met with the Head of Regional Office for...
The Deputy Minister of Internal Affairs met with the Head of Regional Office for the US Defense Threat Reduction Agency
The Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze held an introductory meeting with the Head of the US Defense Threat Reduction Agency (DTRA) Regional Office for Caucasus, LTC David Canaday.
The Program Coordinators from the US Defense Threat Reduction Agency (DTRA) Tbilisi Office also attended the meeting.
During the meeting, the Deputy Minister of Internal Affairs informed David Canaday about the activities and current needs of the relevant units within the Ministry. The parties discussed the activities implemented and planned within the framework of existing cooperation and ongoing projects, and also agreed on the priority directions for future collaboration.
Aleksandre Darakhvelidze emphasized the significant support provided by the US over the years towards strengthening the capacities of the Ministry of Internal Affairs in response to the complex challenges in the security field of the country. He reiterated the importance of the Agency’s work to the Ministry, particularly in such priority areas as land and maritime border protection, as well as chemical, biological, radiological, and nuclear security, and the prevention of the proliferation of weapons of mass destruction.
At the end of the meeting, the Deputy Minister expressed gratitude to the US Defense Threat Reduction Agency (DTRA) for the technical and expert support provided over the years.