• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე და აშშ-ის ელჩი საქართვ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე და აშშ-ის ელჩი საქართველოში კელი დეგნანი სექსუალური ძალადობის გამოძიების ტრენინგის დახურვის ცერემონიას დაესწრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გამომძიებლებისთვის, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ უწყებებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) ორგანიზებით, სექსუალური ძალადობის გამოძიების შესახებ ერთკვირიანი სასწავლო კურსი გაიმართა.
ტრენინგის განმავლობაში მსმენელებმა ინფორმაცია მიიღეს სექსუალური ძალადობის შემთხვევების გამოძიების საკითხებზე, დაზარალებულის გამოკითხვის, გამოძიების პროცესში მტკიცებულებების შეგროვების და დამუშავების პროცესზე, ასევე, გამოძიების დროს სამედიცინო პერსონალთან კომუნიკაციის თაობაზე და ა.შ.
სასწავლო კურსის დახურვას აშშ-ის ელჩი საქართველოში - კელი დეგნანი და შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე დაესწრნენ და მონაწილეებს სერტიფიკატები გადასცეს.
აშშ-ის ელჩმა სექსუალური ძალადობის გამოძიების მნიშვნელობასა და ამ კუთხით საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარებაზე ისაუბრა. შს მინისტრის მოადგილემ ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ უწყებებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) წლების განმავლობაში არსებული მჭიდრო თანამშრომლობისა და გაწეული დახმარებისთვის მადლობა გადაუხადა.

• US Ambassador to Georgia Kelly Degnan and the Deputy Minister of Internal Affair...
US Ambassador to Georgia Kelly Degnan and the Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze attended the closing ceremony of “Sexual Assault Investigation” training.
Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) organized a one-week training for the sexual assault investigation for investigators of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
During the course, participants were informed about issues related to the investigation of cases of sexual violence. Key areas covered during the course include interviewing a victim, collecting and processing evidence during the investigation as well as communication with medical staff during the investigation, etc.
US Ambassador to Georgia Kelly Degnan and the Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze attended the closing ceremony and awarded certificates to the participants.
US Ambassador to Georgia Kelly Degnan discussed the importance of investigating sexual violence and experience sharing. The Deputy Minister of Internal Affairs expressed his gratitude to the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) for close cooperation and assistance over the years.