• შინაგან საქმეთა მინისტრის ინიციატივით სამინისტრო მაღალმთიან რეგიონებში საქველმო...
შინაგან საქმეთა მინისტრის ინიციატივით და საინფორმაციო–ანალიტიკური დეპარტამენტის ორგანიზებით, სამინისტრო საქართველოს მაღალ მთიან რეგიონებში მცხოვრებ უკიდურესად გაჭირვებულ ოჯახებს ეხმარება. საქველმოქმედო აქციაში სამინისტროს ყველა თანამშრომელი ჩაერთო. მათ მიერ გაღებული თანხებით შს სამინისტრო 500-მდე ოჯახს სხვადასხვა საკვები პროდუქტით მოამარაგებს.
საქველმოქმედო აქციის ფარგლებში სამინისტროს თანამშრომლები დუშეთის რაიონს ეწვივნენ და იქ მცხოვრებ 101 ოჯახს საკვები პროდუქტები ჩაუტანეს. აქციის მიზანია ზამთრის პერიოდში მთაში დარჩენილი გაჭირვებული ოჯახების მძიმე სოციალურ-ეკონომიკური პირობების გაუმჯობესება.
აღნიშნული საქველმოქმედო აქციები დეკემბრის ბოლომდე გაგრძელდება და საქართველოს რამდენიმე მაღალმთიან რეგიონს მოიცავს.

• Ministry of Internal Affairs launched Charity campaign for population of mountai...
Under the initiative of the Minister of Internal Affairs and Information-analytical Department, Ministry will assist extremely poor families residing in the mountainous regions of the country. Entire personnel of the Ministry were involved in the Charity campaign. With the raised funds, Ministry will provide up to 500 families with food supplies.
Within the frames of the charity campaign Ministry representatives visited Dusheti region and handed food supplies to 101 families of the region. Aim of the campaign is to improve poor social-economic situation of the population during winter period.