• შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანებით, მეხანძრე-მაშველები დაჯილდოვდნენ
შინაგან საქმეთა მინისტრის გადაწყვეტილებით, მიმდინარე წლის 8 ოქტომბერს ბათუმში საცხოვრებელი სახლის ნგრევის გამო ჩატარებულ საძიებო-სამაშველო ღონისძიებაში გამოჩენილი მაღალი პროფესიონალიზმისთვის, ასევე, ჯანმრთელობისა და სიცოცხლისთვის საშიშ პირობებში განხორციელებული სამაშველო ოპერაციისთვის მეხანძრე-მაშველებს უწყებრივი მედლები - „მამაცობისთვის“ გადაეცათ.
დაჯილდოების ღონისძიება თბილისში, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის განსაკუთრებულ სიტუაციებზე რეაგირების ბაზაზე გაიმართა, რომელსაც შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იოსებ ჭელიძე და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი თემურ მღებრიშვილი დაესწრნენ.
ღონისძიების მონაწილეებმა, მეხანძრე-მაშველებმა ბათუმში საცხოვრებელი სახლის ნგრევის შედეგად დაღუპული მოქალაქეების ხსოვნას წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს.
იოსებ ჭელიძემ და თემურ მღებრიშვილმა მეხანძრე-მაშველებს კიდევ ერთხელ გადაუხადეს მადლობა გაწეული საქმიანობისთვის და 10 მეხანძრე-მაშველს, მინისტრის სახელით, უწყებრივი მედლები გადასცეს.
8 ოქტომბერს, ბათუმში საცხოვრებელი სახლის ნგრევის გამო მიმდინარე საძიებო-სამაშველო ღონისძიებაში 426 მეხანძრე-მაშველი იყო ჩართული, რომელთაც 29 საათის განმავლობაში, უწყვეტ რეჟიმში წარმართეს სამაშველო ოპერაცია. შინაგან საქმეთა მინისტრის გადაწყვეტილებით, ყველა მათგანი კეთილსინდისიერი სამსახურისათვის, განსაკუთრებული სირთულის, მნიშვნელოვანი დავალების შესრულებისათვის წახალისდა.

• Under the Order of the Minister of Internal Affairs, fire-rescuers have been awa...
According to the decision of the Minister of Internal Affairs, fire-rescuers were awarded with service medals for "bravery" and high professionalism demonstrated in health and life-threatening conditions in the course of search-and-rescue operation held in Batumi due to the collapse of the residential building on October 8 of the current year.
The award ceremony was held at the Emergency Situations Response Base of the Emergency Situations Management Service in Tbilisi, which was attended by Deputy Minister of Internal Affairs- Ioseb Chelidze and Head of the Emergency Situations Management Service- Temur Mghebrishvili.
Participants of the event and firefighters observed a minute of silence in memory of the citizens who died as a result of the collapse of the residential building.
Ioseb Chelidze and Temur Mghebrishvili once again expressed gratitude to the firefighters for their work and awarded 10 of them with service medals on behalf of the Minister of Internal Affairs.
On October 8 of the current year, 426 firefighters were involved in the ongoing search-and-rescue operation for 29 hours due to the collapse of the residential building in Batumi. Under the decision of the Minister of Internal Affairs, all of the rescuers were appraised for their devoted service and fulfillment of especially difficult tasks.