• შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური თურქეთის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური საქართველოში თურქეთის ელჩს – ფატმა ჯერენ იაზგანს შეხვდა.
მინისტრმა მეზობელი ქვეყნის ელჩთან შეხვედრაზე ხაზი გაუსვა თურქეთის რესპუბლიკასთან, როგორც საქართველოს სტრატეგიულ პარტნიორთან, არსებულ მეგობრულ ურთიერთობებს და ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის ნაყოფიერ თანამშრომლობაზე ისაუბრა.
ვახტანგ გომელაურმა თურქეთის ელჩს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა და მხარეთა მიერ საერთაშორისო ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით არსებული მიღწევები აღნიშნა.
შეხვედრის ფარგლებში, შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ელჩმა​ სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივებიც განიხილეს.

• THE MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS VAKHTANG GOMELAURI MET THE AMBASSADOR OF TURKEY
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Ambassador of Turkey to Georgia, Fatma Ceren Yazgan.
At the meeting with the Ambassador of neighbouring country, the Minister emphasized on the existing friendly relations with the Republic of Turkey as a strategic partner of Georgia and highlighted the fruitful cooperation between the law enforcement agencies of two countries.
Vakhtang Gomelauri expressed his gratitude to the Ambassador of Turkey for the contribution to the capacity building of the Ministry and noted the achievements of parties in the field of combating international organized crime.