• შინაგან საქმეთა მინისტრი შვეიცარიის ფედერალურ მრჩეველს, იუსტიციისა და პოლიციის ფ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი შვეიცარიის ფედერალურ მრჩეველს, იუსტიციისა და პოლიციის ფედერალური დეპარტამენტის ხელმძღვანელს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ შვეიცარიის ფედერალურ მრჩეველთან, იუსტიციისა და პოლიციის ფედერალური დეპარტამენტის ხელმძღვანელთან, კარინ კელერ-ზუტერთან შეხვედრა გამართა.
მხარეებმა შვეიცარიის კონფედერაციის სამართალდამცავ უწყებებსა და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, სამომავლო პერსპექტივებზე ისაუბრეს. ვახტანგ გომელაურმა და შვეიცარიის ფედერალურმა მრჩეველმა ასევე განიხილეს რეგიონში მიმდინარე მოვლენები და აღნიშნულის გათვალისწინებით არსებული გამოწვევები.
შეხვედრის დასასრულს, ვახტანგ გომელაურმა ხაზი გაუსვა კარინ კელერ-ზუტერის საქართველოში ვიზიტის მნიშვნელობას და შვეიცარიელ კოლეგას მადლობა გადაუხადა საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისადმი მტკიცე მხარდაჭერისთვის.

• The Minister of Internal Affairs met with the Swiss Federal Councillor, Head of ...
The Minister of Internal Affairs met with the Swiss Federal Councillor, Head of the Federal Department of Justice and Police
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Swiss Federal Councillor, Head of the Federal Department of Justice and Police, Karin Keller-Sutter, paying official visit to Georgia.
Parties talked about existing cooperation between the law enforcement agencies of the Swiss Confederation and the Ministry of Internal Affairs of Georgia, as well as perspectives of future cooperation. Vakhtang Gomelauri and Swiss Federal Councillor also discussed ongoing events in the region and the subsequent challenges.
At the end of the meeting, Vakhtang Gomelauri emphasized the significance of the visit of Karin Keller-Sutter and thanked Swiss colleague for the strong support of the Swiss Confederation to the sovereignty and territorial integrity of Georgia.