• შინაგან საქმეთა მინისტრი შვედეთის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს და ახლ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი შვედეთის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს და ახლად დანიშნულ პოლიციის ატაშეს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური შვედეთის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, ულრიკ ტიდესტრომს და შვედეთის სამეფოს ახლად დანიშნულ პოლიციის ატაშეს, იოჰან გრენფორს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და შვედეთის სამეფოს სამართალდამცავ უწყებას შორის არსებული წარმატებული თანამშრომლობა განიხილეს.
ვახტანგ გომელაურმა ხაზი გაუსვა ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის მნიშვნელობას და სტუმრებს უვიზო მიმოსვლის წარმატებით გაგრძელების მიზნით სამინისტროს მიერ განხორციელებული ღონისძიებების თაობაზე ინფორმაცია მიაწოდა.
ვახტანგ გომელაურმა პოლიციის ატაშეს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა. შინაგან საქმეთა მინისტრმა აღნიშნა, რომ შვედეთის სამეფოს პოლიციის ატაშეს დანიშვნა ურთიერთობის შემდგომი განვითარების ნათელი წინაპირობაა.

• The Minister of Internal Affairs met with the Ambassador Extraordinary and Pleni...
The Minister of Internal Affairs met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to Georgia and newly appointed police attache
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to Georgia, H.E. Ulrik Tidestrom and newly appointed police attach, Johan Grenfors.
During the meeting, parties discussed successful cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and law enforcement agency of the Kingdom of Sweden.
Vakhtang Gomelauri emphasized the significance of the visa-free travel with the EU and informed the guests on measures implemented by the Ministry in order to ensure successful continuation of visa free travel.
Vakhtang Gomelauri congratulated the police attache on his appointment and wished him success in his future endeavours. The Minister highlighted, that the appointment of the Swedish police attache is a clear precondition for further developing the existing relations.