• შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოში გაერთიანებული სამეფოს ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური საქართველოში დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, მარკ კლეიტონს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ხაზი გაუსვეს, შავი ზღვის უსაფრთხოების უზრუნველყოფის თვალსაზრისით, მიმდინარე წლის 26-30 ივნისს, ბათუმის პორტში, გაერთიანებული სამეფოს საზღვაო ძალების სამხედრო გამანადგურებელი გემის - “HMS Defender” ვიზიტის მნიშვნელობას.
მარკ კლეიტონის შეფასებით, საქართველოს ტერიტორიულ წყლებში აღნიშნული გემის ვიზიტი საქართველოსა და გაერთიანებული სამეფოს მაღალი დონის წარმომადგენლებს შორის სტრატეგიული დიალოგის დაწყების უნიკალური საშუალებაა.
ვახტანგ გომელაურმა და მარკ კლეიტონმა ასევე განიხილეს საზღვაო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიმართულებით საქართველოსა და გაერთიანებულ სამეფოს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი თანამშრომლობა. ამასთანავე, მხარეებმა სანაპირო დაცვის მიმართულებით ურთიერთობის სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
შეხვედრის დასასრულს, შინაგან საქმეთა მინისტრმა გაერთიანებული სამეფოს ელჩს მადლობა გადაუხადა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში აქტიური მხარდაჭერისთვის.

• The Minister of Internal Affairs met the Ambassador of the United Kingdom to Geo...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Georgia, Mark Clayton.
The parties to the meeting highlighted the significance of British Royal Navy Military-Destroyer Class Vessel “HMS Defender” visit in terms of ensuring Black Sea Security, that will be conducted on 26-30 June, in Batumi. Mark Clayton deemed the ship visit to Georgian territorial waters, as a unique opportunity for launching the strategic dialogue between the high-level representatives of Georgia and the United Kingdom.
Vakhtang Gomelauri and Mark Clayton also discussed close and efficient cooperation between Georgia and the United Kingdom in ensuring Maritime Security. Simultaneously, the parties had an exchange regarding the future cooperation plans with the Coast Guard.
At the end of the meeting, the Minister of Internal Affairs expressed gratitude to the Ambassador for supporting the capacity building of the Ministry.