შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელ იანოშ ჰერმანს შეხვდა. შეხვედრა გაცნობითი ხასიათის იყო.
მხარეებმა საქართველოსა და ევროკავშირს შორის არსებული თანამშრომლობის ფორმატები, მათ შორის, ვიზების ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმის მეორე ფაზის შესრულების პროცესთან დაკავშირებული აქტუალური საკითხები განიხილეს.
ვახტანგ გომელაურმა და იანოშ ჰერმანმა ასევე ისაუბრეს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე მნიშვნელოვანი რეფორმებისა და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ.

• Minister of Internal Affairs held meeting with Head of the European Union Delega...
Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri held meeting with Janos Herman - Head of the European Union Delegation to Georgia. Meeting had an introductory character.
Sides discussed cooperation formats between Georgia and European Union, including topical issues in connection with implementation of the second phase of the visa liberalization action plan.
Vakhtang Gomelauri and Janos Herman also discussed situation in occupied regions of Georgia as well as important reforms implemented and planned to be held at the Ministry of Internal Affairs.