• შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ახლად დანიშნუ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ახლად დანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, რობინ დანიგანს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ახლად დანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან – რობინ დანიგანთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) საქართველოს ოფისის დირექტორი - სარა რუპერტი და აშშ-ის საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების სამსახურის (RSO) უფროსი - ჯეიმს ულინი.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე ვახტანგ გომელაურმა რობინ დანიგანს საქართველოში დიპლომატიური მისიის დაწყება მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
მხარეებმა საქართველოსა და აშშ-ის შორის არსებულ მჭიდრო და ნაყოფიერ ურთიერთობებზე ისაუბრეს და სამართალდაცვით სფეროში თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაძლიერების საკითხი განიხილეს.
ვახტანგ გომელაურმა ელჩს მადლობა გადაუხადა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში აშშ-ის მთავრობის მიერ შეტანილი წვლილისთვის.
მხარეებს შორის თანამშრომლობის ფარგლებში, მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა სამინისტროსთვის პრიორიტეტულ მიმართულებებზე, როგორიცაა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლა, ნარკოდანაშაული და ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლა, ოჯახში და ქალთა მიმართ ძალადობა, დისკრიმინაციის წინააღმდეგ ბრძოლა და სახელმწიფო საზღვრის დაცვა.
შეხვედრის დასასრულს მხარეებმა იმედი გამოთქვეს, რომ ერთობლივი ძალისხმევით ორ ქვეყანას შორის წლების განმავლობაში არსებული სტრატეგიული პარტნიორობა და ორმხრივი თანამშრომლობა კიდევ უფრო გაღრმავდება.

• The Minister of Internal Affairs held a meeting with the newly appointed U.S. Am...
The Minister of Internal Affairs held a meeting with the newly appointed U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Georgia, Robin Dunnigan
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the newly designated U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Georgia - Robin Dunnigan.
The meeting was also attended by the Director of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) Bureau Office in Georgia - Sarah Rupert and the US Embassy Regional Security Service (RSO) Officer - James Ullin.
During the introductory meeting, Vakhtang Gomelauri extended his congratulations to Robin Dunnigan on the commencement of her diplomatic mission in Georgia and wished her success.
The parties discussed the close and fruitful relations between Georgia and the USA and the issue of further strengthening cooperation in the field of law enforcement.
Vakhtang Gomelauri expressed his gratitude to the Ambassador for the contribution made by the US Government in developing the capabilities of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Within the framework of cooperation between the parties, the Minister highlighted the priority directions for the Ministry, such as combating against organized crime, drug-related crime and fight against trafficking, domestic violence and violence against women, sexual crime, fight against discrimination and state border protection.
At the end of the meeting, the parties expressed their hope that the existing strategic partnership and bilateral cooperation between the two countries over the years will further be enhanced through joint efforts.