• შინაგან საქმეთა მინისტრი საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრში მოქალაქ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრში მოქალაქეებს და თანამშრომლებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ერთიანი მომსახურების ცენტრი მოინახულა. მინისტრმა ცენტრში მოქალაქეთათვის განკუთვნილი თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი მომსახურების სივრცე, შიდა ოპერაციების ახლად შექმნილი განყოფილება და საპატრულო პოლიციის საინფორმაციო სატელეფონო ცენტრი დაათვალიერა.
ვახტანგ გომელაური ცენტრში მოსულ მოქალაქეებს პირადად გაესაუბრა. მინისტრი 50-მდე საპოლიციო სერვისის მიწოდების პროცესს გაეცნო და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებს ცენტრის თანამშრომლების სამუშაო პირობების გაუმჯობესების შესახებ შესაბამისი რეკომენდაციები და მითითებები მისცა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ერთიანი მომსახურების ცენტრის კონცეფციის დანერგვა 2018 წლიდან, სისტემური განახლების ფარგლებში დაიწყო. გახსნის დღიდან ცენტრი 500 000-მდე მოქალაქეს მოემსახურა, საინფორმაციო სატელეფონო ცენტრმა კი 250000-მდე ზარს უპასუხა.​
გასულ წელს ერთიანი მომსახურების ცენტრი ქვემო ქართლის რეგიონში, ქალაქ რუსთავში გაიხსნა, სადაც მოქალაქეებს საპოლიციო სერვისები ასევე „ერთი სარკმლის“ პრინციპით მიეწოდებათ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის ერთ-ერთი პრიორიტეტია ქვეყნის მასშტაბით ერთიანი მომსახურების სტანდარტის დანერგვა, რომ მოსახლეობას შესაძლებლობა ჰქონდეს, დროის ნაკლები დანახარჯით, კომფორტულ გარემოში მიიღოს სამინისტროს მიერ შეთავაზებული სხვადასხვა საპოლიციო მომსახურება.

• Minister of Internal Affairs visited Unified Service Center of the Patrol Police...
Minister of Internal Affairs visited Unified Service Center of the Patrol Police Department and met with personnel and citizens
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri visited the Unified Service Center of the Patrol Police Department, where he got familiarized with work specifics of the space aimed at providing citizens with relevant services in full compliance with contemporary standards, newly created unit of internal operations and call center of the Patrol Police.
Vakhtanag Gomelauri personally spoke with the citizens and got acquainted with the process of providing up to 50 police services to the citizens. Minister of Internal Affairs gave relevant recommendations and remarks to the Patrol Police Department leadership related to creation of better work conditions for employees of the Center.
In 2018 the Ministry of Internal Affairs started implementation of the concept of the Unified Service Center within the frames of the system upgrade reform. From the day of the opening, the Center has served up to 500 000 citizens, while information hot line responded to 250 000 calls.
Last year, Unified Service Center branch was opened in Rustavi, Kvemo Kartli region, where citizens are provided with various services within the scope of “one-window” principle.
One of the priorities of the Ministry of Internal Affairs is to introduce a unified standard of service throughout the country that will enable citizens to have access to various police services of the Ministry in a contemporary space and within a less timeframe.