შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში კრიზისების საკითხებში ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს – ტოივო კლაარს შეხვდა.
ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრაზე ხაზი გაუსვა ევროინტეგრაციის მნიშვნელობას, როგორც საქართველოს მთავრობის საგარეო პოლიტიკის უმთავრეს პრიორიტეტს. მხარეებმა რეგიონში უსაფრთხოების სფეროში არსებულ გამოწვევებსა და ამ მიმართულებით ორმხრივი თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა ევროკავშირის სპეციალური წარმომადგენლისა და ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის (EUMM) საქმიანობის მნიშვნელობაზე, ოკუპირებული ტერიტორიების მიმართულებით.
ვახტანგ გომელაურმა ტოივო კლაარს მადლობა გადაუხადა საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტისადმი გამოხატული მხარდაჭერისთვის.

• Minister of Internal Affairs met with the EU Special Representative for the Sout...
Minister of Internal Affairs met with the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia
Vakhtang Gomelauri underlined the significance of the European integration, as the key priority of the foreign policy for the Government of Georgia. Parties to the meeting addressed the current security challenges in the region and discussed enhancement of the bilateral cooperation in this regard.
The Minister of Internal Affairs paid particular importance to the significant role of the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia and the EU Monitoring Mission regarding the occupied territories.
Vakhtang Gomelauri expressed his gratitude to the EU special representative for the support to territorial integrity and sovereignty of Georgia.
Within the framework of the meeting, parties also discussed perspectives for deepening cooperation in the future.