• შინაგან საქმეთა მინისტრი ოფიციალური ვიზიტით რიგაში გაემგზავრა
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური ოფიციალური ვიზიტით რიგაში იმყოფება. მინისტრი ევროკავშირის წევრი ქვეყნების და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების იუსტიციის და შინაგან საქმეთა მინისტრების ერთობლივ შეხვედრაში მიიღებს მონაწილეობას.
შეხვედრაზე განიხილავენ ისეთ საკითხებს, როგორიცაა მიგრაციული ნაკადების მართვა, რეფორმები სამართალდაცვით სფეროში, ტერორიზმის სამართლებრივი ასპექტები და პერსონალურ მონაცემთა დაცვა. შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია სამართალდაცვით სფეროში ევროინტეგრაციის კუთხით სამინისტროში განხორციელებული რეფორმების შესახებ მოკლე მოხსენებით წარსდგება.
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური მინისტერიალის ფარგლებში ასევე გამართავს ორმხრივ შეხვედრებს ევროპელ კოლეგებთან. აღსანიშნავია, რომ ევროკავშირის წევრი ქვეყნებისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების იუსტიციისა და შინაგან საქმეთა მინისტრების პირველი შეხვედრა 2013 წელს ლუქსემბურგში გაიმართა და მასში მონაწილეობა მიიღო საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ამჟამინდელმა პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა.

• Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri is paying an official visit to R...
Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri is paying an official visit to Riga. Minister will participate in joint meetings of EU and Eastern Partnership Ministerial on Justice and Home Affairs.
At the meeting sides will discuss issues connected with migration management, reforms implemented in the law enforcing sphere, legal aspects of terrorism and protection of personal data. Delegation of the Ministry of Internal Affairs will make short review of reforms implemented at the Ministry in the view of Euro-integration.
Minister of Internal Affairs of Georgia Vakhtang Gomelauri will also hold bilateral meetings with his European colleagues within the frames of ministerial. It is notable that first Eastern Partnership and EU Ministerial Meeting on Justice and Home Affairs was hold in Luxemburg in 2013, which was attended by Minister of Internal Affairs, Irakli Gharibashvili, who is the Prime Minister of Georgia at the moment.