• შინაგან საქმეთა მინისტრი მარნეულში საკარანტინო ზონაში მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური მარნეულში, საკარანტინო ზონაში ჩავიდა და მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე ახალი კორონავირუსის გავრცელების აღკვეთისა და პრევენციის მიზნით მიმდინარე სამუშაოებს ადგილზე გაეცნო.
ვახტანგ გომელაურმა საკონტროლო გამშვები საგუშაგოები დაათვალიერა, საგუშაგოზე მყოფ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს და თავდაცვის ძალების წარმომადგენლებს გაესაუბრა და გამშვებ პუნქტებში არსებული ვითარებისა და მიმდინარე სამუშაოების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღო.
ვახტანგ გომელაური საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის დრონებით საკარანტინო პერიმეტრის კონტროლისა და მონიტორინგის პროცესს დაესწრო.
მინისტრი ასევე იმყოფებოდა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ მარნეულში მოწყობილ საველე ჰოსპიტალში, რომელიც 100 პაციენტზეა გათვლილი. ვახტანგ გომელაურმა საველე ჰოსპიტალში მიმდინარე სამუშაოების და ინფრასტრუქტურული მდგომარეობის შესახებ ინფორმაცია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსისგან პირადად მოისმინა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურთან კოორდინაციით, თავდაცვის ძალების წარმომადგენლებთან ერთად, საგუშაგოებს 24 საათის განმავლობაში აკონტროლებენ.

• Minister of Internal Affairs got familiarized with ongoing activities in quarant...
Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri arrived in Marneuli quarantine zone and got acquainted with the ongoing works aimed at elimination and prevention of new coronavirus on the territory of the municipality.
Vakhtang Gomelauri visited police checkpoints. Minister had a conversation with the police officers on the ground and representatives of the military forces; received comprehensive information on recent situation and ongoing activities.
Vakhtang Gomelauri attended monitoring process of the quarantine perimeter with drones owned by the Emergency Management Service.
Minister Gomelauri also visited the field hospital arranged by Emergency Situations Management Service in Marneuli, aimed for 100 patients. Vakhtang Gomelauri received detailed information on the condition of infrastructure and ongoing activities directly from the head of Emergency Situations Management Service.