• შინაგან საქმეთა მინისტრი იტალიის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური იტალიის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, ენრიკო ვალვოს შეხვდა.
შეხვედრის მონაწილეებმა ხაზგასმით აღნიშნეს ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობა. ვახტანგ გომელაურმა ენრიკო ვალვოს ვიზალიბერალიზაციასთან დაკავშირებით შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებები გააცნო.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ელჩმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილეს საქართველოსა და იტალიას შორის საპოლიციო თანამშრომლობის განვითარებაში პოლიციის ატაშეების როლზე და სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.

• The Minister of Internal Affairs met with the Ambassador of Italy
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Italy, Enrico Valvo.
The parties underlined the fruitful cooperation existing between the law enforcement agencies of the two countries. Vakhtang Gomelauri familiarized the Ambassador of Italy with the implemented and planned activities of the Ministry of Internal Affairs of Georgia for the purposes of maintaining visa liberation process.
The Minister of Internal Affairs and the Ambassador emphasized the role of police attaches in developing the police cooperation between Georgia and Italy and spoke about the importance of deepening the future cooperation.