შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური საქართველოში ისრაელის სახელმწიფოს ახალდანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, რან გიდორს შეხვდა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ხაზი გაუსვა საქართველოსა და ისრაელის სახელმწიფოს შორის არსებულ მეგობრულ ურთიერთობებს. ვახტანგ გომელაურმა ელჩთან საუბრისას ორმხრივ ფორმატში საპოლიციო საკითხებზე ინფორმაციის გაცვლის, 2013 წელს ორ ქვეყანას შორის ხელმოწერილი შეთანხმების საფუძველზე შექმნილი სამუშაო ჯგუფის სამომავლო შეხვედრების გამართვისა და კონკრეტული მიმართულებებით გამოცდილების გაზიარების სურვილი გამოთქვა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა სამართალდაცვით სფეროში არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებისა და სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარების კუთხით სამომავლო თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.

• The Minister of Internal Affairs met the Ambassador of the State of Israel
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri met the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Israel, Ran Gidor.
The Minister of Internal Affairs underlined the friendly relations between Georgia and the State of Israel. While speaking with the Ambassador, Vakhtang Gomelauri expressed willingness to further exchange information on police issues in the bilateral format, hold future working group meetings based on the agreement signed in 2013 between the two countries and share experience in the specific areas.
In the framework of the meeting, the parties discussed issues regarding future cooperation perspectives in terms of enhancing cooperation in the field of law enforcement and conduction of capacity building activities for the Ministry.