• გიორგი მღებრიშვილმა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებისადმი მიძღვნილ კონფერენციაში მიი...
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებისადმი მიძღვნილ კონფერენციას დაესწრო. კონფერენცია, გაეროს საგზაო უსაფრთხოების მეოთხე გლობალური კვირეულის ფარგლებში, არასამთავრობო ორგანიზაციის - „საქართველოს ალიანსი უსაფრთხო გზებისთვის“ და საქართველოში გაეროს მუდმივი წარმომადგენლობის ინიციატივით ჩატარდა.
„ჩემთვის დიდი პატივია, რომ თქვენთან ერთად, კიდევ ერთი ნაბიჯი უნდა გადავდგა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებისკენ - ჩვენი და არამარტო ჩვენი მოქალაქეების დასაცავად. ამავე იდეას ემსახურება საქართველოს შს სამინისტროს მიერ 1 წლის წინ დაწყებული კამპანია - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“. ჩვენი კამპანიის ფარგლებში, ამჟამად საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეული მიმდინარეობს, რომელიც უერთდება გაერო-ს გლობალურ ინიციატივას - „შეანელე“. მე ყველა იმ ადამიანის გვერდით ვარ და ვიქნები, ვინც საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების საქმეში თუნდაც მცირე წვლილს შეიტანს, რადგან ზუსტად ვიცი, რომ ეს ის გამოწვევაა, რომლის წინააღმდეგაც ყველა უნდა გავერთიანდეთ და ერთად ვიმოქმედოთ. ჩემთვის დასავლური ღირებულებები სწორედ ასეთი შეგნებიდან იწყება და იმედი მაქვს, რომ ამ სულისკვეთებას ყველა გაიზიარებს“, - განაცხადა კონფერენციაზე სიტყვით გამოსვლისას გიორგი მღებრიშვილმა.
ღონისძიებაში საქართველოში გაეროს მუდმივი წარმომადგენლობის ხელმძღვანელი - ნილს სკოტი, გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მინისტრი - გიგლა აგულაშვილი, საქართველოში შვეიცარიისა და პოლონეთის სრულუფლებიანი და საგანგებო ელჩები, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს, თბილისის მერიისა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
კონფერენციის მიზანი იყო საგზაო უსაფრთხოების სფეროში არსებული გამოწვევების და სამომავლო გეგმების განხილვა.

• Giorgi Mgebrishvili participated in conference dedicated to traffic safety
Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili attended conference dedicated to traffic safety. The conference was held under the initiative of the non-governmental organization-“Georgian Alliance for Safe Roads” and UN permanent representative to Georgia within the frames of Fourth Global Week of UN on traffic safety.
“To me it’s an honor to make another step along with you towards traffic safety, for our safety and safety of our citizens. The same idea inspired the campaign of the Ministry of Internal Affairs which was launched 1 year ago under the slogan –“For the Sake of Your Safety”. Within the frames of the campaign, week dedicated to traffic safety is currently ongoing, which joins the United Nations global initiative-“Slow Down”. Stand beside all of those people who will contribute to the safety of the traffic movement, because I exactly know that this is a challenge that requires our union and joint action. The Western values for me start from such consciousness and I hope that everyone will share this aspiration"-stated Giorgi Mgebrishvili at the conference.
The conference was also attended by the UN permanent representative –Niel Scott, Minister of Environment and Natural Resources-Gigla Agulashvili, ambassadors of Switzerland and Poland to Georgia as well as representatives of Tbilisi city hall, Ministry of Economy and Sustainable Development and non-governmental sector.
The conference was aimed to tackle challenges in the field of traffic safety as well as future plans.