• შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია - „სიმბოლურია, რომ ჩვენ ძალიან ახლოს ვარ...
შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია - „სიმბოლურია, რომ ჩვენ ძალიან ახლოს ვართ აფხაზეთთან, ეს დღესასწაული, ეს ღონისძიებები ჩვენთვის არის დამატებით ძალის მომცემი“
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია, დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით, თბილისში, თავისუფლების მოედანზე, სამხედრო მოსამსახურეთა ფიცის მიღების ცერემონიალის შემდეგ ზუგდიდში გაემგზავრა. მინისტრმა ზუგდიდში, თავისუფლების მოედანზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებზე ადგილობრივ მოქალაქეებსა და ქალაქის სტუმრებს პირადად უმასპინძლა.
„ჩვენთვის დიდი პატივია, რომ წილად გვერგო აქედან, ზუგდიდიდან, სამეგრელოდან მიგველოცა საქართველოსთვის პირველი რესპუბლიკის დამოუკიდებლობის ასი წლისთავი. ამ კუთხემ, ისევე, როგორც სხვებმა, ბევრი მსხვერპლი გაიღო და დიდი წვლილი შეიტანა საქართველოს დამოუკიდებლობის საქმეში. ჩვენ ვეცადეთ, ზუგდიდელებისთვის და სამეგრელოს მოქალაქეებისთვის, ადგილობრივებისთვის, მაქსიმალური კომფორტი შეგვექმნა, რათა მათ შეეგრძნოთ ის დიდებული დღე, რომელსაც ჩვენ დღეს აღვნიშნავთ.
ჩვენ სიმბოლურ ფაქტორსაც დიდი ყურადღება მივაქციეთ, ძალიან ახლოს ვართ აფხაზეთიდან. ეს დღესასწაული, ეს ღონისძიება ჩვენთვის არის დამატებითი ძალის მომცემი, რათა ყველამ ერთად ვიშრომოთ კიდევ უფრო მეტი, ვიბრძოლოთ კიდევ უფრო მეტი, რამეთუ შევძლოთ მაქსიმალურად გონივრულ ვადებში აფხაზეთის და მთლიანად საქართველოს გაერთიანება.
რეალურად, ეს ყველაფერი ჩვენ გავაკეთეთ იმისთვის და მიზანი, გარდა, რა თქმა უნდა, უდიდესი დღესასწაულის აღნიშვნისა გახლავთ ის, რომ ჩვენი კავშირი ჩვენს მოქალაქეებთან, ნდობის ხიდი იყოს კიდევ უფრო ახლო და განსაკუთრებით, ახალგაზრდებთან, იმ ბავშვებთან, რომლებიც დღეს აქ ერთობიან. ეს ის ბავშვები არიან, რომლებმაც უნდა შეავსონ შინაგან საქმეთა სამინისტროს, თავდაცვის სამინისტროს რიგები და ეს ის თაობაა, რომელმაც ერთიან საქართველოში უნდა იცხოვროს“, - განაცხადა შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი გახარიამ.
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის 100 წლის იუბილესთან დაკავშირებული ერთიანი საზეიმო ღონისძიების ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოქალაქეებს სამეგრელოში, ზუგდიდის მთავარ მოედანზე მასპინძლობს. მთელი დღის განმავლობაში, 3 ფუნქციურ ზონად დაყოფილ სივრცეში სტუმრებს საქართველოს ბოლო 100 წლის გაცოცხლებული ისტორიის გაცნობის შესაძლებლობა აქვთ. სამინისტროს მიერ ორგანიზებული ღონისძიებები ზუგდიდში 11 საათიდან დაიწყო და გვიან ღამით, გალა კონცერტით დასრულდება.

• Giorgi Gakharia, the Minister of Internal Affairs: “It is symbolic we are very c...
Giorgi Gakharia, the Minister of Internal Affairs: “It is symbolic we are very close to Abkhazia. This festive, these events are additional support for us”
Vice Premier, Minister of Internal Affairs Mr. Giorgi Gakharia left for Zugdidi after the ceremony of oath of the military servicemen on Freedom Square in Tbilisi on the Independence Day. The Minister personally hosted local citizens and the guests of the city at the events organized by the Ministry of Internal Affairs in Zugdidi on the Freedom Square.
“It is a great honor for us to congratulate with the 100th anniversary of the independence of the first Republic of Georgia from Zugdidi, Samegrelo. This region, like other regions contributed many victims to Georgia's independence. We tried to provide maximum comfort for the locals of Zugdidi and Samegrelo to feel the great day that we celebrate here today.
We also paid great attention to the symbolic factor: we are very close to Abkhazia. This celebration, this event is an extra effort for us, because we all have to work together and fight more and more in order to integrate Abkazia and the whole Georgia in the possible reasonable terms.
Actually, we have done all these and the goal of the event – in addition to the celebration of this great event - is to make our bridges of trust even closer to our citizens, trust bridges, especially, to young people and children who are having fun here today. These are the children who have to join the ranks of the Ministry of the Interior and the Ministry of Defense; this is the generation that will live in united Georgia” – Mr. Giorgi Gakharia, the Minister of Internal Affairs declared.
The Ministry of Internal Affairs of Georgia hosts the citizens in Samegrelo, Zugdidi Main Square within the framework of the unified ceremonial event dedicated to the 100th anniversary of the Democratic Republic of Georgia. The visitors have the opportunity to familiarize with the last 100 years of Georgia's history in the area divided into 3 functional zones during the whole day. The events organized by the Ministry started at 11:00 in Zugdidi and will be finished by the gala concert late last night.