• შინაგან საქმეთა მინისტრი ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის დელეგაციის ხელმძღვანე...
საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის მონიტორინგის კომიტეტი. ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის ხელმძღვანელები - მაიკლ ასტრუპ იენსენი და ბორის სილევიჩი საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძეს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს მიერ ევროპის საბჭოს მიმართ აღებული ვალდებულების შესრულება, პოლიციის რეფორმისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის საკითხები განიხილეს.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, კომიტეტის წევრები უკვე შეხვდნენ საქართველოს პრემიერ-მინისტრს, პრეზიდენტს, იუსტიციის, საგარეო საქმეთა და სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა მინისტრებს, სახალხო დამცველს, პარლამენტის წევრებსა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს.

• Minister of Internal Affairs met with delegation of Parliamentary Assembly of th...
Parliamentary Assembly of the Council of Europe Monitoring Committee pays an official visit to Georgia. Within the frames of the visit, Heads of the delegation – Michael Jensen and Boris Silevich met the Minister of Internal Affairs – Alexandre Chikaidze.
The parties discussed Georgia’s responsibilities toward the Council, police reform and human rights issues.
Within the frames of the visit members of the committee met with the Prime Minister of Georgia, the President of Georgia, Ministers of Justice and Foreign Affairs, Minister of Corrections and Legal Assistance, Public Defender, members of the Parliament and with several non-governmental organizations.