• შინაგან საქმეთა მინისტრი ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს შეხვდა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური, ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს, ერიკ ჰოგს შეხვდა.
მხარეებმა საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე სოფლებში არსებულ ვითარება და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
შეხვედრაზე დადებითად შეფასდა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიას შორის არსებული წარმატებული თანამშრომლობა.
მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე ევროკავშირის მონიტორინგის მისიის საქმიანობის განსაკუთრებულ როლზე, რომელიც საქართველოს ტერიტორიაზე მოქმედ ერთადერთ ქმედით საერთაშორისო მექანიზმს წარმოადგენს.
ვახტანგ გომელაურმა მისიის ხელმძღვანელს საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე მშვიდობის შენარჩუნებისთვის გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.

• The Minister of Internal Affairs met with the Head of the EU Monitoring Mission
Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Head of the EU Monitoring Mission, Erik Hoeg.
Parties discussed the current situation in the adjacent villages of the occupied territories and addressed the opportunities for future cooperation.
During the meeting, the successful cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the EUMM was positively assessed.
The Minister highlighted the significant role of the EUMM nearby to the occupation line that represents the only effective international mechanism operating on the territory of Georgia.
Vakhtang Gomelauri expressed the gratitude to the Head of the Mission for his efforts to maintain peace nearby to the occupation line.